Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya sétáltatás nem sport?...

A kutya sétáltatás nem sport? Nem elég jó testmozgás?

Figyelt kérdés

Én azt hittem az, mikor meg kérdezte az orvosom, hogy mi van a test mozgással, én büszkén mondtam, hogy napi minimum 3x sétálok a kutyámmal 3/4-ed órát, és néha még labdázok is vele, meg futunk kicsit.

Na erre jött amire nem számítottam: az orvos nem hogy azt mondta volna, hogy "na, ennek örülök, jó dolog is az..." Neeem ennyi volt a válasza: "Csak ennyi? Hát, ez nem sok... Miért nem megy úszni? Vagy valami sportot űzni"


Nem értem, a kutyával való sétálás miért nem jó?

Azért valljuk be, csak többet mozgok m int az aki a 5 percre lévő közértbe is autókával megy...

Vagy nincs igazam?



2012. aug. 9. 09:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%
A kutyával való lődörgés nem igazán fogható fel sportnak, hacsak nem futsz vele 5-10 kilométert naponta. A kutyával nem lehet gyorsan, tempósan sétálni. Persze, ez is több, mint amit a legtöbben mozognak, de szerintem korántsem elég.
2012. aug. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen kérdés már volt egyszer, jó nagy vita lett belőle :D

Az, hogy napi 2-3 órát sétálok a kutyámmal, nekem nem sport. Kint vagyok a friss levegőn, a séta jót tesz lelkemnek, feltöltődök egy kis energiával, de kb. ennyi. Nem terhelem az izmaimat, a pulzusszámom egy kicsit sem emelkedik.


Persze, annál mindenképp többet mozogsz, aki napi 15 órában ül a gép előtt, vagy a kanapén, de az lusta, és tohonya.

Én 27 éves vagyok, nagyon sokat sétálok a kutyámmal, de tudom, hogy mi a különbség a mostani fizikumom és a között, amikor heti 4*másfél órát sportoltam. Ég és föld.

Próbálj meg lefutni 3-4-5 kilométert, és akkor majd meglátod, hogy milyen fizikai állapotban vagy :D

2012. aug. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Többet mozogsz mint aki semmit, de azért sportnak kis jóindulattal is nehéz nevezni... Ha kutyás sportot űznél az más. De azok közül is az amelyiknél neked is meg kell mozdulni (nem kicsit), pl. agility, cani cross, bikejöring, a frisbeenek néhány ága...
2012. aug. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
35%
amikor én sétálok a kutyámmal(ő fél éves keverék kutya, 20 kiló körül van(nagytestű lesz belőle), én 20 éves vagyok 155 cm, 47 kg) hát két kézzel kell visszahúznom, ha meglát egy kutyát, de volt olyan is, hogy egy macskát látott meg és elkezdett futni, és engem is rántott magával. alig bírtam vele. igaz én se vagyok valami erős, de nekem kifejezetten sportnak számít a sétáltatás.
2012. aug. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, Neked csak azért sport a sétáltatás, mert a kutyád nem igazán van megnevelve:D

Én 2 német dogot sétáltatok az 55 kilómmal.

2012. aug. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Akiteki ***** válasza:
73%
Az orvosodnak nincs kutyája:)) Az enyém azt mondta, hogy tök jó, hogy viszem sétálni a kutyákat, annyi mozgás pont elég.
2012. aug. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sport, hiába viszem ki 3x a kutyáimat, még bicajozom is gyors tempóban, míg ki nem fáradnak, de eredményt sajnos nem látok magamon...
2012. aug. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Nem sport, csak testmozgás. Tehát nem tunyulsz el teljesen, de azért nem is leszel sportember. Ilyen szempontból igaza van a dokinak, bár azért tényleg megdicsérhetett volna, hogy azt az időt nem a tévé előtt töltöd fenékmeresztéssel :)
2012. aug. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
5-ös: egy alig fél éves kutyától mit vársz? mert én semmit, az alap dolgokon kívül(ül, marad, fekszik, ne húzzon séta közbe stb) majd úgyis egy éves korától fog elkezdeni igazából tanulni, addig meg van idő. amúgy meg nekem ő az első kutya.
2012. aug. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
ne viccelj, a kutyám már 8 hónaposan gyönyörűen csinálta kutyasuliban a póráz nélküli láb mellett követést.
2012. aug. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!