Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ember attól még nevelhet...

Az ember attól még nevelhet és tarthat jól kutyát, hogy nap közben nem tudok vele foglalkozni?

Figyelt kérdés

Még suliba járok. És igen, vannak szüleim, de Ők meg dolgoznak nap közben (szerintem az a normális)...

És olyan fajtát szeretnék ami nem egy döglős kutya(argentin dog) és úgy tudnák vele foglalkozni, hogy reggel suli előtt megsétáltatnám olyan háromnegyed-1 órát, majd vagy a kertben vagy a lakásban lenne, és olyan 2 körül érnék haza, és utána tudnám megint megsétáltatni, meg foglalkozni vele estig.

Hétvégén tudnék vele egész nap foglalkozni.

Most ez így hogy hangzik?

Mert az mondta ismerősöm akinek van 3 huskíja(és fut velük, meg sportol velük, meg neki könnyű, mert van gyereke aki otthon dolgozik számítógépes munkát, és kitudja vinni a kutyákat akkor is sétáltatni) hogy Ő nem venne kutyát ha egyedül maradna napi 6-7 órát...

De az embernek csak van más tevékenysége a kutyán kívűl is nem?

Hát tanulni/dolgozni kell hogy legyen pénz a kutyát etetni nem?



2012. aug. 9. 12:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb kutya ennyit bizony egyedül van, sőt még többet is.
2012. aug. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%
Lehet! De szerintem ajánlatosabb így ha kisseb tesű kutyát vennél magadhoz.
2012. aug. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
2. válaszoló! Mire gondolsz? Miért jobb, ha kistestű kutyát vesz magához? Mi köze ennek az egyedülléthez?
2012. aug. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszik hogy a kistestű kutyáknak nincs akkora mozgásigényük..Pedig pont az ellenkezője!Kedves Kérdező szerintem így nyugodtan tarthatsz egy ilyen kutyát.De csak akkor ha ezt mindig elvégzed vagy max 1-2 napot hagysz ki!
2012. aug. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ettől még lehet neki tökéletes élete és lehetsz kifejezetten jó gazdája is.

Nekünk már reggel sem kell a fárasztás csak eü séta, a kutya alszik napközben, ha hazajövünk ő az elsők közt van. Ilyenkor 2-3órát sétálunk, játszunk, tanulunk... Hétvégén meg kutyaiskolába járunk, kirándulunk...

Mikor hétköznap itthon vagyok akkor is alszik/pihen egész nap, mikor közeledik a séta ideje hirtelen felélénkül. 8-10 de akár még 12 órát is kibírnak minden gond nélkül egyedül (persze egy 8-10hetes kölyök valószínűleg be fog piszkítani, nem lesz szobatiszta egyből, ezzel ennyit nem fog tudni kibírni, de a magánnyal nem lesz baja). A lényeg egy fajta rendszeresség amit tudj neki biztosítani télen-nyáron.

2012. aug. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok dolgozó ember tart kutyát, 10 órákat is egyedül vannak naponta, mégis arany életük van. Ha úgy érzed, elég felkészült vagy egy ilyen fajtához, hajrá. Irigyellek érte :)
2012. aug. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A válaszom igen, ebben a felállásban amit leírtál, egy kutya nagyon boldog lehet.

Viszont egyet hozzáfűznék...nem tudom hány éves vagy, de az öcsém 15 évesen pontosan ezt mondta, és az elején így is volt...

Viszont közben 20 éves lett, van egy rakás barátja, van egy bnője, mnnek Balcsira ide-oda, buliznak, van, hogy másnak délig alszik, vagy még tovább, és bizony sokszor a kutya szenved...kérlek ezt vedd figyelembe a döntésednél, hogy vajon lesz-e annyira fontos neked ez a kutya, hogyha szerelmes leszel, akkor ellent tudj mondani miatta a szerelmednek, barátaidnak...vagy pedig lesz-e más megoldás azokra az esetekre, mert egy kutya jó esetben 10-15 évnyi mindennapi!!!! elfoglaltságot jelent.

2012. aug. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

6-7 óra nem sok neki, ha úgy teszel ahogy írtad viszed előtte utána sétálni, foglalkozol vele.

A felnőtt kutyák általában 12 órát is alszanak (persze nem mély álomban) éber alvással töltik a nap legnagyobb részét.

Szerintem nyugodtan tarthatsz kutyát.

Azt meg nem tudom elképzelni,hogy mindenki akinek kutyája van,egész nap otthon van és vele foglalkozik. Még ha nem is dolgozik vagy tanul valaki akkor sem.

Persze nyilván jó a kutyának ha nincs sokat egyedül, na de hát 6-7 órát ki kell bírnia. Előbb utóbba kutya is kifárad nem lehet egész nap nyúzni mindenféle feladatokkal , sétával :)

2012. aug. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet. Ahogy te is írtad a legtöbb ember dolgozik/iskolába jár. A lényeg, hogy olyan helyen legyen, ahol tud wc-ni, ha meleg van, akkor árnyékos helyre menni, esőben legyen fedél felette. Amikor pedig otthon vagy tényleg foglalkozz vele sokat, fáraszd le, játssz vele és akkor nem lesz semmi probléma. :)
2012. aug. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem amikor én szabin vagyok a kutyám kifejezetten várja, hogy húzzak vissza a francba dolgozni:D Állandóan jövünk-megyünk, pedig ő ahhoz van szokva, hogy délelőtt pihizik, akkor is, ha a szüleim otthon vannak vele.

Simán megoldható, bár minden kutyának olyan életfeltételei lennének, amilyet Te tudsz biztosítani.


Az emberek dolgoznak, ez így normális. A kutyák pedig megszokják, hogy pár órát egyedül töltenek.

2012. aug. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!