Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy hallgattassam el a kutyám?

Hogy hallgattassam el a kutyám?

Figyelt kérdés

Van egy berni pásztorom és mint minden berni nem valami bátor viszont nagy szája van. Amikor jön hozzánk valaki ismeretlen (vízóra leolvasó, szerelő) nem lehet leállítani az ugatásról. A két méter távolságot mindig megtartja max. nagyon óvatosan oson közelebb szaglászni. Mindig szót fogad, de ilyenkor egyáltalán nem figyel rám (mondjuk ilyenkor én is határozatlanabb vagyok).

Ma is jött a villanyleolvasó és folyamatosan ugatta, hiába szóltam neki. Eléggé félt a kutyától pedig mondtam neki, hogy csak a szája nagy. Elzárni viszont nem akartam a kutyát, mert egyedül voltam otthon.


2012. aug. 9. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Szia,sajnos ez nem egy könnyű dolog.Nekem huskym van,de hál istennek ezek szót fogadnak.De ilyenkor talán jobb lenne becsuknod,mert szerintem nem tudod leszoktatni róla.
2012. aug. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Dolgozz kicsit a tekintélyeden. Majd ha elhiszi a kutya, hogy te jobban tudod, hallgatni fog rád. Falkavezérségnek olvass utána minden lehetséges helyen.
2012. aug. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
" Mindig szót fogad, de ilyenkor egyáltalán nem figyel rám" ez így elég ellentmondásos.
2012. aug. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem olyan nehéz dolog, csak erősnek kell lenned. Rá kell szólni, hogy elég legyen, vagy hallgass. Az nem baj, ha jelez, nem hátrál meg, de nem is kell túlzásba esni. Nem kell bezárni, ha egyedül vagy otthon, ki tudja ki csenget, jó ha ott a kutya. Viszont ha látja, hogy nincsen veszély, maradjon csendben
2012. aug. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Meg is fogalmaztad a választ: "(mondjuk ilyenkor én is határozatlanabb vagyok)". Ezen kell dolgozni. Mint ahogy gondolom tudod, a kutya és ember viszonyát, kapcsolatát a falkában betöltött szerepe határozza meg. Ha amúgy mindig hallgat rád, ezzel gondolom nincs gond. De azért gondold végig:

-ha sétálok vele, mellettem, vagy előttem megy

-esetleg húz-e

-elmerem-e engedni

-ha igen, mindig be tudom-e hívni elsőre...

Ha ezekkel nincs gond, akkor csak egy erőteljes területvédő magatartással van dolgod. Ahogy írtad is, agresszióról nincs szó, hiszen tartja a távolságot. De erről a szintről már nagyon könnyű eljutni a következőre. Azt pedig senki se szeretné. Légy nyugodt, magabiztos, és ha szóval nem megy a korrigálás (természetesen csak a megfelelő hangnemben), akkor érintéssel kell korrigálnod a viselkedését.

2012. aug. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36%
Az én németjuhászom is rengeteget ugatott " fölöslegesen", a jelzéses ugatáson túl.Ha rászóltam pár pillanatig abbahagyta.Ismerősöm ajánlotta,hogy egy pohár vízzel öntsem szembe és akkor mondjam,hogy hallgass.Bejött! Jelez és ha rászólok,befejezi/ már víz nélkül./
2012. aug. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nos igen, gondoltam, hogy az én határozatlanságommal van főként baj. A falkavezérséggel kapcsolatban már szerintem elég sokat olvastam (nehogy belinkeljétek a cerberoszos oldalt!), és bizton állíthatom, hogy azzal minden rendben van!

Nem húz sétánál, el is szoktam engedni ha olyan helyen vagyunk és mindig vissza jön első szóra, sőt nem is nagyon megy el mellölem, mikor eszik nyugodtan odanyúlhatok... És igen, mindig szót fogad! De amikor kettesben vagyunk akkor az igazi, mert akkor tudok vele igazán határozott lenni.

2012. aug. 10. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!