Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyerek mellé milyen kutyus?

Gyerek mellé milyen kutyus?

Figyelt kérdés
Most még nincs baba se kutya. Amíg nincs gyerek addig természetesen főállásban dolgozom. Ezért most nem lehet kutya, mert szegénykével csak kiszúrnánk (hétköznap reggel 7 től este 8-ig nincs senki otthon, mert sokat dolgozunk + hétvégén meg el szoktunk utazni, ha csak tudunk). De gyerek mellé szeretnénk kutyust. De újszülött mellett hogyan tudnék egy 0km-es kutyát gondozni? Melyik az a fajta, ami gyorsan nevelhető és gyerekbarát?

2012. aug. 9. 14:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
Jack Russel terrier.Tacskó.
2012. aug. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Eddig a családban mindig menhelyes keverék kutyus volt. De nyultunk már mellé, ami nem baj ha csak felnőttek vannak.
2012. aug. 9. 14:59
 3/21 anonim ***** válasza:

Mit értesz azon h 0 km-es kutya?????


Amúgy picibaba mellett egyedül (gondolom a párod dolgozik) nem sok sikered lesz, mivel a kutya kiskorában intenzív elfoglaltság, napi sok-sok sétával a szaobatisztaság miatt.

2012. aug. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
0km-es kutya alatt kiskutyát értek 2-3 hónapost.
2012. aug. 9. 15:02
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Pici baba és babakutya együtt felejtős, hacsak nem akarod kikészíteni magad, és ezáltal idegbeteg módon nevelni mindkettőt.

Gyerek mellé egyébként elsősorban jól nevelt kutya való, a fajtája nagyon másodlagos. Ahogy utánanézel a gyerekkel kapcsolatos teendőknek, nevelési tippeknek, úgy a kutyázást is meg kell tanulni. És ha biztos jellemű kutyát akarsz, akkor nem kölyköt veszel, hanem fajtamentőktől vagy menhelyről szerzel egy olyat, amelyik biztosan gyerekkompatibilis. Sok helyen meg tudják mondani. De ismétlem, azt is el lehet rontani nem megfelelő neveléssel, úgyhogy magadat képezd elsősorban, ne várd el a kutyától, hogy magától tökéletes legyen.

2012. aug. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Azt szokták mondani, h vagy a gyerek vagy a kutya legyen legalább 3 éves amikor az új jövevény érkezik. És ez egy elég jó tanács szerintem, pláne ha nem vagy nagyon tapasztalt kutyás.
2012. aug. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
Labrador.
2012. aug. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
25%

Terriert ne. :D Ha kicsit akarsz: Mopsz. Mudi (enyém is kisbabás családba született, nem sport tenyészetből, nyugodt szülőktől). Ha nagyot: Komondor. Labrador retriver, golden retriver. Én róluk tudom, hogy tipikusan jók a gyermekekhez. De szerintem az újszülött mellé ne vegyél kiskutyát, mert bizony nem lesz a kiskutyára elég időd, s ezeket a fajtákat is el lehet rontani, ha végül mégsem tudsz vele foglalkozni, nem töltenek elég időt a családdal. De egy egy-két éves gyerek mellé már bevállalható a dolog.

Kedvcsinálónak: [link]

2012. aug. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerre szeintem nem jó ötlet, főleg egy kölyök kutya sok gonddal jár és örömmel persze. Nem hiszem hogy 2 óránként tudnád kivinni, kis baba mellett,hogy szoba tiszta kutyád legyen.(kertes házban más,de ott is kell/kéne sétáltatni redszeresen) vagy például ha a baba alszik, kiskutya meg bele jön a játékban és ugat.. Szerintem előbb kéne egy kutya és akkor csak vele foglalkozol,neveled és egy nyugodt felnőtt kutya mellé a baba. Vagy fordítva ha gyereked már nagyobb utána egy kölyök kutya.

Elég sok gyerek barát fajta van, de velük is kell foglalkozni, hozzá szoktatni a gyerekhez.

Elnézést,ha nem tudtam segíteni.

2012. aug. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

újszülött..éjszakázás,ki leszel merülve,szülés utáni fájdalmak,neked nem lesz erőd még kutyát is tanítgatni szobatisztaságra,nevelni stb.

Ha a pici már 1 éves kor felett lesz és végigalussza az éjszakákat akkor már jöhet kutyus.

Ha nagyot szeretnél én golden retrivert ajánlom,ha kicsit akkor shih-tzu,uszkár,mopsz,cavalier king charles spániel jó lenne. De ha kistestűt szeretnél azt csak lakásba.

2012. aug. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!