Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fura dologa ha en angolul...

Fura dologa ha en angolul akarom tanitani a kuyat parancsokra?

Figyelt kérdés
Nincs bajom a magyarral csak tetszik az ha masok halljak hogy valamit utasitok a kutyamnak de nem ertik hogy mit... Akarom majd kutya iskolaba is vinni. Es ha megmondom a.kikepzonek hogy n nem magyarul beszelek a kutyamhoz. ram fog nezni es az fogja hinni, hogy(ez hulye?) Szoval gaz lenne?

2012. aug. 9. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha azt akarod, hogy ne értsék, akkor valami ritka nyelven tanítsd, ne angolul :)

Amúgy furának fura, de nem hiszem, hogy ezért hülyének kéne nézni bárkit is.

2012. aug. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
taníthatod angolul ,mert az egyik ismerősöm a német juhász kutyáját angolul tanította. De én jobban szeretem a magyar tanítást. :) legyünk büszke a magyar beszédre. :))
2012. aug. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted ha majd mondod a kutyádnak, hogy "sit" és ő leül, akkor hányan nem fogják érteni? :D

Az emberek nagy része beszél angolul, de aki nem beszél az is látja, hogy erre a parancsra leült a kutyád.

2012. aug. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Akiteki ***** válasza:
100%
Ja, és angolul ugyan ki nem értené meg? Igen, gáz. Inkább taníts valami egyedit. Ismertem németjuhászt, aki gyümölcsökre reagált: Alma - ül, körte - fekszik, szilva - hozzám. Na az buli volt! :))
2012. aug. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

De ennek mi értelme? Ha csak egyszer is azt mondod neki "fekszik" parancs gyanánt, hogy kakaóscsiga, máris tudni fogja az, aki hallotta. Ki elől akarod titkolni a parancsszavakat? :D

Esetleg tanulj meg párszaszóul, mint a Harry Potter, azt talán nehezebben értik meg mások :D

2012. aug. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Aha, gáz, angolul szinte mindenki tud, legalábbis olyan szinten, amit tanítani akarsz neki (mondom ezt angoltanár létemre). Én beszélek portugálul is, mégsem jutott eszembe, hogy ezen a nyelven tanítsak nekik bármit, pedig azt garantáltan nem sokan értenék. Semmi menőt nem látok ebben, miért ne érthetné más is, hogy mit mondok? Ha már nagyon különleges akarsz lenni, taníts neki kézjeleket.
2012. aug. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
sok sportkutyás használ német vezényszavakat. De nem azért, hogy mások ne értsék:)))) ha neked az tetszik, akkor tanitsd ugy:) csak igazából magyarok vagyunk, illő lenne az anyanyelvünket használni. Egyébként elmondom neked, ha kapsz egy profin kiképzett olyan kutyát amelyikhez idáig csak svédül beszéltek, és elkezdesz vele dolgozni, ha magyarul adod ki a vezényszavakat, akkor is működni fog.
2012. aug. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Akiteki ***** válasza:
100%
Egy hónapja kaptam egy 6 éves kutyát, aki csak norvégul ért. Már tanítom magyarul, de pisilni vezényszóra szokott. Mindig azon izgulok, hogy ne jöjjön senki a környéken, mikor mondom neki, hogy menjen pisilni, mert már így is elég hülyének néznek a szomszédok. :)))
2012. aug. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Akiteki, vigyázz, nehogy a falka többi tagja is megtanuljon norvégul, mert akkor aztán lesz fejetlenség :D
2012. aug. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hogy van norvégul az, hogy menj pisilni? :D
2012. aug. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!