Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnantól játszótér a játszótér?

Honnantól játszótér a játszótér?

Figyelt kérdés

Adott egy panelházakkal körülvett füves terület, aminek egy részén játékok állnak. NIncs elkerítve, tábla nem jelöli ki a határait. Ha a játékoktól 5mre levő padra leülök a kutyával, pórázon tartva, szájkosárral, amíg a kislányom játszik, jogosan hívják- e rám a felügyelő szervet?

Az ebtartási rendeletben annyi áll, hogy nem lehet játszótérre bevinni a kutyát- Ez tiszta sor. De ilyen esetben ki határozza meg, hogy honnan játszótér a játszótér, a játékoktól milyen távolságban ülhetek le a szabályosan vezetett kutyámmal?

Köszönöm ha valaki tud erre okosat mondani, vagy hogy hol kérdezzek utána, és milyen határozatokkal a zsebemben járjak az utcán:(.


2012. aug. 9. 19:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A padok természetüknél fogva a játszótér részei, ott ücsörögnek az anyukák, akik vigyáznak a játszadozó gyerekeikre, a gyerekek pedig nyilván odatévednek néha a szüleikhez ezért-azért. Ne menj a játszótér közelébe se, és nem lesz baj.
2012. aug. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

nem győri vagy?:D Nálunk is ilyen helyzet van teljesen az utcánkban,bár nincs még gyerekem.

Figyelj szerintem az evidens hogy a kutya nem megy oda a gyerekekhez,nem mászik bele a homokózóba,azért szemlátomást látszik hol kezdődik a játszótér. Nekünk senki nem szól hogy 5 méterre ülünk a padon és labdázok a kutyámmal,rengetegen csinálják. Neked már szóltak vagy mi?

2012. aug. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem kell ehhez győrinek lenni, az összes rendes lakótelepen van ilyen játszótér, sokszor több is.
2012. aug. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ezek a padok egyértelműen nem a játszótérhez tartoznak, hanem a "parkhoz", a játszótéren a játékok közötti padok tartoznak oda.

Vajon hol van leírva, hogy hány méterre közelíthetem meg a játszóteret, aminek nincsenek egyértelmű határai.

2012. aug. 9. 19:42
 5/13 A kérdező kommentje:

Kedves 2es, nem Győr, Szeged.

Igen, ezért is tettem szájkosarat az amúgy nem szájkosárköteles kutyámra és nem mentem a belső padok, játékok közelébe sem. A legközelebbi játék 5 mre volt tőlünk, a sz

jkosaras kutya feküdt mellettem, direkt jól láthatóan a kezemben tartva a pórázt.

10 perc után megjelentek a közterületesek, mert bejelentés történt...

2012. aug. 9. 19:45
 6/13 anonim ***** válasza:
A játékoktól 5 méterre lévő pad az a játszótér része. Te is azért ültél le oda, hogy a játszó lányodat figyeld, nem? :)
2012. aug. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én is szegedi vagyok. Ez melyik téren történt ? Mi a Kálváriára járunk, ugye ott is hasonló a helyzet, a kutyák szabadon rohangásznak és eddig még sosem volt probléma.
2012. aug. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Jajj tudod minden ilyen dolog úgy van beállítva, ahogy az ember felfogja. A normális az úgy gondolkodik, hogy ott egy úr/hölgy aki ugyan ebbel van, amin póráz és szájkosár van, a kislánya éppen játszik. A hülye meg mindenbe beleköt, azok általában nem állatszeretők. Tudod, én nem foglalkoznék a dologgal. Én tudom milyen a kutyám, rajta van minden, ami kell, a gyermekem meg a játszótéren van, jogom van odaülni, ahol van. A közterület fenttartók mit mondtak?? Milyen fajta kutyád van?
2012. aug. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Józan ésszel a játékokat körülvevő padok még a játszótér tartozékai.Ha sétáltatok, én is kerülöm a teret a padokon kívül.
2012. aug. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves Akumi, de igen. De ennyi erővel az egész park játszótér, hiszen benne van, ki mondja meg, hogy meddig tart helyrejzilag a jt. ?! Én ugyanis azért ültem a távoli padra mert azt gondoltam, hogy a közeli padok a jtéri anyukáké, én a kutyával elücsöröghetek a messzebbin. Kutya náélkül a közelebbire telepedek le, mert az tartozik egyértelműen a játszótérhez. Ha a tér tegyük fel el lenne kerítve és a pad a kerítésen kívül esne, egyértelnűű lenne a dolog.

Engem az érdekel, mint írtam a kérdésben, hogy hol van az leírva, hogy egy el nem kerített játszótér meddig tart, vagy ha úgy érthetőbb, a játékokat hány méterre közelíthetem meg szájkosaras, pórázon vezetett kutyával.

Kedve Szegedi:), ez a város másik vége, pontos helyet nem szeretnék írni.

2012. aug. 9. 21:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!