Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges, hogy egyszer majd...

Lehetséges, hogy egyszer majd kutyás sportok is szerepelnek az olimpián?

Figyelt kérdés
Ha lovaglás van, kutyasport is lehetne. Leginkább az agilityt látom esélyesnek. Látványos, pörgős, a kutya és a gazda részéről is egyforma ügyességet igényel, egyszerűek a szabályai, ezért könnyen követni tudja az eseményeket az is, aki nincs annyira képben, népszerű (főleg tőlünk nyugatabbra nagyon komolyan veszik, de itthon is komoly rajongótábora van), nem egy drága sport, így a kevésbé gazdag országok is sikert érhetnek el benne. Magyar szemszögből sok előnye lenne, pl. nagyobb támogatás a sportolóknak, a TV-közvetítés során látnák az emberek, hogy a kutyának nem csak élő riasztóként a lánc végére kötve van létjogosultsága, hanem intelligens társ is lehet. Egyáltalán mi a menete a dolognak, hogyan kerülhet be egy új sportág? Úgy tudom, először a NOB-nak el kell fogadnia sportként, aztán bemutató sportág lesz belőle, végül olimpiai sport. Jól gondolom? Tudomásom szerint a NOB egy kutyás sportot sem fogadott még el. Van erre valamilyen kezdeményezés? Lehetséges, hogy egyszer bekerül az olimpiai programba?

2012. aug. 9. 20:27
1 2 3 4
 1/39 Hovarju ***** válasza:
Még nem hallottam róla, hogy próbálkoztak volna ilyennel, de jó ötletnek tartom. Én biztosan támogatnám az ötletet.
2012. aug. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
Nézd, a lovaglás bekerült, gondolom mert egy nagyobb lovas szervezet kijárta az útját. Majd ha egy nagyobb agilitys szervezet is elkezdi, és adottak lesznek hozzá a feltételek, akkor előfordulhat, hogy ez is bekerül, de szerintem egyikünk sem lát a jövőbe ezügyben :)
2012. aug. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
Nos, ha ez felmerült benned, és fiatal vagy még, akkor itt az idő, és ha lehetőséged lesz csináld úgy, hogy beletegyék a kutyás sport valamelyikét is az olimpiába. Flyball se rossz, talán dogdancing is kerülhetne bele. Én biztos megnézném, kivált ha magyar versenyző is kijutna
2012. aug. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:

Ó, nézd mit találtam:


"Ahhoz, hogy egy sportág szerepelhessen az Olimpiai Játékokon, meg kell felelnie bizonyos feltételeknek. Ezeket a feltételeket a Nemzetközi Olimpiai Szövetség szabja meg, és az Olimpiai Chartaban rögzíti.

Eszerint a nyári olimpiai játékokra csak olyan sportágak kerülhetnek be, amelyeket a férfiak legalább négy kontinensen 75 országban, a nők pedig legalább három kontinensen 40 országban széles körben űznek. "


Gyanítom, hogy az országok számával és a széles körben űzéssel akadnak még problémák. Pedig de szép is lenne... :)

2012. aug. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
49%

Az olimpia az emberekről szól, nem az állatokról. Az, hogy van lovassport, ahol szintén az emberek teljesítménye a mérvadó inkább, az egy ősi hagyományra tekint vissza.

Kutyák soha nem lesznek az olimpián, főleg nem olyan, ahol gyakorlatilag a gazda csak intrukciókat ad, de a kutya csinálja a lényeget.

2012. aug. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy ahogy elnéztem, ez inkább női sport, mint férfi, úgyhogy gyúrni kell még rá alaposan sajnos.
2012. aug. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
(Mi tavaly megpróbáltunk pályázni ilyen sporttámogatásra hogy felszereléseket vegyünk a kutyasuliba, kb körberöhögtek. De a megye 52356-es sakkcsapat persze kapott a támogatásból... )Amíg nem tekintik sportnak a sportkutyázást addig esélytelen egy olimpia. Egyébként úgy gondolom kellene várni 10-15 évet és megnézni mennyire népszerű az agility (most nagyon felkapott lett de ez nem biztos hogy ez 10 év múlva is így marad) aztán lehetne esetleg próbálkozni ilyen felvetéssel.
2012. aug. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Az agility nem csak a kutyákról szól! Itt az embernek ugyanúgy meg kell dolgoznia a sikerért, mint a kutyának, pont mint a lovaglásban. Aki szerint a gazdi csak instrukciókat ad, az még soha nem próbálta! Íme egy találó leírás a sportágról:

[link]

Vagy nézzétek meg ezt a videót: http://www.youtube.com/watch?v=xYjjOem36ak&feature=player_em..

Aki szerint egy ilyen teljesítményhez csak egy jó kutya kell és ügyesség semmi, az menjen és csinálja utánuk. Az enyém nem egy gyors kutya, de az ügyetlenségem miatt vért izzadva tudunk csak hibátlant futni

2012. aug. 9. 21:12
 9/39 anonim ***** válasza:

"a gazda csak instrukciókat ad"


űztél már valaha agilityt...? kutyát felkészíteni, versenyen indítani páros mindkét tagjának nagy munka.


egyébként én úgy hallottam, hogy a kutyaszánozást próbálják meg elfogadtatni a téli olimpián, ez ügyben már tettek is lépéseket.

2012. aug. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Miért baj az, hogy inkább nők űzik? A focit meg inkább férfiak, egy női focistának tizedannyi lehetősége sincs, mint egy férfinek. Viszont egy férfi agility versenyző simán ott lehet a csúcson.
2012. aug. 9. 21:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!