Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék hatni a páromra,...

Hogyan tudnék hatni a páromra, hogy másképp bánjon a kutyájával?

Figyelt kérdés

Amit rólam tudni kell, hogy világéletemben nagy állatbarát voltam, sajnos kutyám saját lakásig nem lehet (pedig nagyon szeretnék egyet), de egy cica mindig volt a családban. Amolyan "kis városban" élek, a párom pedig faluban. Tavasszal magukhoz vettek egy keverék kiskutyát, mert az előző kutyájuk elpusztult (öregség), így kellett egy új házőrző. Ennek persze örültem, hisz így én is "kiélhetem" kutyás vágyaimat :)

Ahogy nőtt a kutyus, ugye bohém volt, játékos, mindenkihez odament simiért (mint minden kiskölyök) a barátomék ezt nem nézték jó szemmel. Mert így nem lesz hamis. "Hamisítani" kell - mondták. Már maga a fogalom furcsa volt a számomra, de a barátom elmagyarázta hogy ezt arra értették, hogy nem fogja megugatni a kapu előtt elhaladó idegeneket. Sok irodalmat olvastam/olvasok a kutyákról, ezért bátorkodtam mondani, hogy nyugi, ha nagyobb lesz akkor kialakul benne az, hogy védje a területét (a házat), tehát nem kell "hamisítani" vagy egyéb módon uszítani.


Azóta eltelt pár hónap, minden rendben volt. Vettem egy pórázt és mondtam a barátomnak hogy vigyük sétálni a kutyust, hogy azért legyen már mozgatva, az csak másabb mintha bent a portán szaladgál. Sajnos csak egy héten 1-2x tudunk menni sétálni, mert barátomék dolgoznak, én pedig tanulok és csak hétvégén vagyok otthon. Persze amikor visszük a kutyát, rohanna mint az őrült hogy végre kint van és emiatt húzza is rendesen az embert. A párom emiatt is sokszor megszidta. Elengedni nem lehet a kutyát csak x távolság után, mert könnyen bemehet mások portájára. Sokszor úgy húz hogy már majd megfullad, a párom pedig magához rántja, rosszabb esetben keresztül-kasul húzza egy bokron vagy valamin és elfenekeli. Nagyon rossz ezt látnom, mindig megijedek, hogy meg ne sérüljön a kutyus, és rászólok a barátomra hogy ne üsse, mert nem az erőszakból tanul a kutya. Ő erre csak azt feleli, hogy pedig azóta engedelmesebb, és különben is, neki már volt kutyája akit felnevelt, nekem meg még egy se.

Egyszer találkoztunk egy másik kutyással, akinek egy nagyon szuper vizslája volt. Persze már idősebb volt, de olyan engedelmes volt a gazdájával szemben, hogy mi csak pislogtunk. Beszélgettünk erről, s mondtam hogy biztosan jártak kutyasuliba, majd én is biztosan fogok a saját kutyámmal, ha lesz. Erre ő benyögte, hogy "ja persze, a kutyasuli a gazdagok kiváltsága".


Nem tehetek róla, zavarnak ezek a dolgok, és ez csak néhány példa. Csak nekem más a felfogásom vagy tényleg nem oké amit csinál? Hogyan tudnék hatni rá, hogy elszakadjon ezektől a "falusi" nézeteitől? Lehet egyáltalán hatni valahogy azokra az emberekre, akik a kutyában csak a "haszonállatot" látják?



2012. aug. 9. 21:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amiről itt kérdezel, az egy külön tudományág, és a legkevésbé sincs semmi köze a kutyákhoz. Nincs varázsszer, amivel gondolkodásra lehet késztetni az embereket, meg arra, hogy megváltozzon a hozzáállásuk. Vagy bekerülnek egy olyan közegbe, ahol mást látnak, és elfogadják, vagy nem, legalábbis általában így működik.
2012. aug. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
3%

A kutya csak verésből tanul sajnos! :@

Sztem túlreagálod, örülj h nincs bezárva, kikötve, vhogy meg kell nevelni

2012. aug. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia, egy kutyát NEM szabad megütni....de sajnos nem tudsz szerintem sok mindent tenni, maximum elkezded nevelni a kutyát, hátha meglátja a párod, hogy több sikered van a kutyánál, mint neki...Ha az én párom csinálná ezt, akkor otthagynám..Nekem van 1 kutyusom, 17 évet vártam rá, nagyon engedelmes, pedig még csak 9 hónapos...1x sem ütöttem meg..egyik ismerősöm kutyáját verték...meg is harapta a gazdáját...nem normális a barátod....
2012. aug. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Kedves 2. te se vagy normális-.-"
2012. aug. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
75%
udv! mond meg a baratodnak, hogy ertelmesen banjon azzal az allattal, mert vannak urak akik vele ugyan ezt megcsinaljak minden akadaly es sajnalat nelkul. ha adnal tole egy e-mail elerhetoseget, vagy valamit szivesen beszelek vele neten keresztul par levelben. az allat nem tudja, hogy mit lehet es mit nem, a fiud ne a kutyan elje ki magat, mert mast nem tud rendbe tenni. (Radikalis Allatvedelem)
2012. aug. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
2! ahogy latom te a veresbol sem tanultal azert vagy ennyire retardalt...
2012. aug. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
3-4 vagyok...kölyköt meg pláne....olyan mintha egy 2 éves gyereket vernél, mert játszani akar....1 kutya 3 éves korára komolyodik meg.......
2012. aug. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
10%

Az a gond, hogy neki van igaza. Olyat sosem szabad csinálni, hogy nem szidjuk le a kutyát, mikor megérdemli, nehogy megsérüljön a kicsi lelkivilága. Az ilyen kutyákból leszenek az engedetlen férgek. Azon el lehet diskurálni, hogy mikor és milyen mértékben lehet büntetni, de más tészta.

Az, hogy nagyobb korában agresszívabb és ugatós lesz tévedés. Pontosan a nevelés kérdése, hogy egy kutya a későbbiekben hogyan viszonyul az idegenekhez, emberekhez.

Szóval ennek alapján te nem nagyon osztogatsz jó tanácsokat...

2012. aug. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
8! akkor utni kene a kutyat? aztan, ha lesz gyereked azt is vered? egy vadaszkutyatol veressel veszik el a kisvadat? nem! jutalommal, csak vannak emberek akik nem turelmesek, vagy szimplan taplok.
2012. aug. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Akadjatok már le a trollról, úgy el lehet cseszi ezzel kérdéseket, hogy borzalom. Inkább a kérdezőnek segítsetek, annak van is értelme.
2012. aug. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!