Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak hogy ne rágja...

Mit csináljak hogy ne rágja szét a kutyám a drótkerítést?

Figyelt kérdés
Csináltunk nekik külön kenelt,elég nagy és mégis mindíg kirágja a drótot és kiszökik.
2009. júl. 20. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
19%

adj neki vmit a helyébe amit szét rághat

Üdv:Dzseköb

2009. júl. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%
vezess bele áramot...xD
2009. júl. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Milyen fajta? Mennyi idős? Ivartalanítva van? Mennyit foglalkozol vele egy nap?

A szökésnek alapvetően 2 oka van:

Genetika => Ösztönösen próbál kan/szuka közelébe kerülni, ezért megy, megy, megy. Ez ellen az ivartalanítás segít. Hiszen ha nincsen annyi hormon, csökken a fajfenntartási kényszeredettsége is (amire mint tudjuk, baromira nincsen szükség másfél millió kóbor kutya mellett).

Unatkozik => hiába van egy kutyának hatalmas mozgásterülete, szüksége van idegen szagokra, ingerekre, behatásokra. A kutyát nem csak testileg, hanem szellemileg, agyilag is le kell fárasztani. Ha nem is minden nap, de hetente legalább 1-2x el kell vinni sétálni 1-2 órára. Idegen kutyák, emberek közé vinni, játszatni, úsztatni, szaglásztatni, stb.

Remélem tudtam segíteni.

2009. júl. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A mi kutyánk is egy időben mindig átrágta magát a szomszéd kutyához,pedig vittük sétálni,találkozott idegenekkel,meg minden,de akkor még kajla kölyök volt.Most már csak kajla...:D

Mi a kerítés aljához betonozáshoz használatos vasalatot drótoztunk.Azt később le is veheted ha már úgy látod nem kínlódik a kijutással.

természetesen a sok foglalkozással egyetértek.

2009. júl. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Szegény kutyák. :(
2009. júl. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Labrador kutyusunk van az egyik szuka a másik kan.Csak a kenelből szökik ki az udvarra a szuka kutyi,az utcára nem megy .Hatalmas keneljük van,amire azért volt szükség mert van egy kiskertem és mindíg ott szaladgáltak.Le van betonozva az alja,de a drót alját szedi szét.Nem tudom mit csináljak!Fél éves a kutyus!
2009. júl. 21. 07:31
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
csak megkérdem...mi lenne ha nem a kutyát hanem, a kiskertet kerítenéd be??? a kutya szaladgálhat a virágok meg biztonságban vannak. :)
2009. júl. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Így már én is amondó vagyok hogy inkább a kertet kerítsd el,a kutyukat meg engedd ki,és csak akkor zárd be ha feltétlenül szükséges.Kell nekik a mozgás.22:13-as
2009. júl. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!