Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a kutya fajtiszta? (Bővebbe...

Ez a kutya fajtiszta? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Kaptam egy állítólag amstaff kis kutyát, nem vagyok biztos abban, hogy fajtiszta 100%-ban, néhányan nem látják annak.

A kiskutya 2 törzskönyves Amstaff szülőtől származik.

Kép 1 : [link]

Kép 2 : [link]

Kép 3 : [link]


2012. aug. 9. 22:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha neki is van törzskönyve, akkor biztosna amstaff. Ha nincs, csak állítólag TK-sak a szülei, akkor bármi lehet belőle.
2012. aug. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Azon kívül h nincs törzskönyve nekem fajTAtisztának tűnik.
2012. aug. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Amennyire én tudom, a fajtatiszta, törzskönyvezett szülők, törzskönyv nélküli utódját, fajta jellegű keveréknek hívják.

Nekem is ilyenem van kettő is, vizslák :)

2012. aug. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Akkor úgy kérdezem, hogy tiszta vérű-e? :)
2012. aug. 9. 22:54
 5/15 anonim ***** válasza:
Ezt mi nem tudjuk megmondani. Ha a szülei valóban azok, akiket annak mondanak, és azok valóban "tiszta vérűek", ahogy fogalmaztál, akkor a te kiskutyád is az. De tulajdonképpen nem mindegy? Ha ez olyan fontos lett volna, akkor gondolom eleve olyan helyről veszel kutyát, ahol ez a kérdés fel sem merül és kapsz hozzá származási lapot is.
2012. aug. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Hát, ha mindkét szülő törzskönyves akkor a kicsi fajtatiszta.Nem fajtajellegű keverék, kicsit túlzásnak érzem ezt a keverékezést, mivel két törzskönyve szülő kölyke.
2012. aug. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Azért az a tény, hogy két törzskönyves szülő kölyke, még olyan egyértelmű. Ki állítja, hogy az? Az aki eladta a kicsit? És ha nem hiszem el? Tudod te, hogy hányan állítják ezt, aztán felnőve mégsem hasonlít a kutya a fajtájára? Nem elég csak mondani, igazolni is kell az állítást!
2012. aug. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
És Te azt honnan tudod, hogy mondjuk az egyik szülőnek nem egy másik kutya törzskönyvével van megcsinálva az egész.Mert hallottam már ilyneről is, hogy egy másik szuka törzskönyvét adták egy törzsköny nélküli kutyának és így folyt a nagy tenyésztés.Szóval akár ebben is lehet csalás, hiába van törzskönyve.Akkor ne higgyünk senkinek.
2012. aug. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti komment figyelemreméltó:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3298317-o-sze..

2012. aug. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ismerem a tenyésztőt, megbízom benne és ismerem a szülőket, tehát felnőve akár még látható is, ha nem azok a szülei, akiket annak hazudnak. De normális tenyésztőnek nincs szüksége arra, hogy ezzel csaljon, másmilyentől meg nem veszek kutyát. A tenyésztőnek az az érdeke, hogy ország-világ lássa, hogy az jó párosítás volt. Amúgy én nem erre utaltam, hanem amikor törzskönyvesnek mondják a szülőket, és a kiskutya felnőve egyértelműen keverék. Már aki ilyeneket állít, és nem tudja igazolni, az eleve gyanús, hogy valami takargatni valója van és valami nem stimmel. Tehát jó eséllyel tényleg nem is fajtatiszta a kutya. Szalonból is hoztak már el átfestett autót, de azért mégsem ez a jellemző.
2012. aug. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!