Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen? Fél, hogy elhagyom?

Miért ilyen? Fél, hogy elhagyom?

Figyelt kérdés
Két hete fogadtuk örökbe, nagyon szépen beilleszkedett, játszik, sétál, menhelyi (kamasz) kutyus. Mióta egy napra elmentem, nem tágít mellőlem, sír értem, ölelget.

2012. aug. 9. 22:44
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
a most még bizonytalan kis életében, te vagy az egyetlen akihez ragaszkodik:)))
2012. aug. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Jaj egyem meg!!!! <3 Ne szeretgesd nyakra főre,mert túlságosan elkényezteted,de ha valami jót csinál,akkor igen. Ha bújik hagyd neki és hidd el,ha hozzászokik a napirendedhez(ami lassan fog menni,mert kamasz)akkor nem fog sírni annyit.A miénk 5 éves,de ha elmegyünk még most is hisztizik néha kicsit :)
2012. aug. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Akiteki ***** válasza:
100%

Most kell erősnek lenned és pont ellenkezőleg reagálni, mint amit szíved szerint tennél. Ha sír és bújik, akkor ne foglalkozz vele, viselkedj úgy, mintha ott sem lenne. Ha megnyugodott és végre fekszik a helyén, akkor hívd magadhoz és simogasd, játszatok.

Ezzel jelzed neki, hogy melyik a helyes viselkedés és azt erősíted benne.

2012. aug. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Még soványka, bár bőven kap enni, de közben vedlik is. Hiába engedem el, nem akar a kertben futkosni, inkább lefekszik az ajtó elé. És némely idős nénikék nem értik a helyzetet. Fenyegetőznek, hogy ez a kutya nagyon sovány, hogy nem etetem, hogy feljelentenek! Engem, aki két hete fogadtam örökbe és nem azokat, akik kidobták, akiknek nem kellett. Talált kutyaként csak egy hónapot töltött a menhelyen. Nem ismerte a kutyaházat, a csirkefarhátat, a gyümölcsöket, a hoppát, sőt a sipoló játékokat sem. És már szépen szélesedik a háta, rengeteg az energia benne. És olyan kiabál velem, akinek az öreg kutyája rémesen kövér.
2012. aug. 10. 18:59
 5/5 anonim ***** válasza:

mihamarabb fel kéne keresni egy szakembert, hogy a viselkedészavar ne mélyüljön el!

Problémás kutyát fogadtál örökbe, ez csak tudatos tréninggel kezelheztő, kényeztetéssel, sajnálatal csak ronthatsz a helyzeten!

2012. aug. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!