Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Klikker kérdés. Jól csinálom?

Klikker kérdés. Jól csinálom?

Figyelt kérdés
Most kezdem tanítani az 5 hónapos kutyusomat klikkerrel. Egyenlőre a behívásnál elakadtam, hátha valaki jobban ért hozzá és segít. Szóval hogyan lenne jobb: Behívom-klikk-odajön-jutalomfalat, vagy behívom-odajön-klikk és a végén jutalomfalat. Érthető voltam? Az az érzésem, hogy nem az én hangomra jön vissza, hanem a klikker hangjára. Azt viszont ha meghallja, villám sebességgel jön hozzám. Segítenétek?

2012. aug. 11. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:

A kérdésedbő világoasn látszik, hogy fogalmad sincs a klikkeres tanítás alapjairól, szóval első körben ezt nyálazd át: [link]


Amúgy a második változat a helyes. Parancs-feladat végrehajtás-klikk-kaja.

2012. aug. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kezdetben már a hajlandóságot is lehet klikk-el jutalmazni, tehát ha hívod és megindul feléd klikk, mikor odaér jutalom, de semmiképp sem a klikkerrel hívjuk, tehát az első amit leírtál az rossz. A vége az kell legyen, hogy hívod-megy-klikk+jutalom és ha ez biztosan megy, akkor elkezded elhagyni fokozatosan és véletlenszerűen a klikkert és a jutalomfalatot.
2012. aug. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Első. Köszi a bíztatást.....
2012. aug. 11. 17:34
 4/6 anonim ***** válasza:

A klikker arra van, hogy az épp történő cselekvését erősítse a kutyának, annak gyakoriságát növelve. Így ha akkor klikkelsz, mikor épp szaglászik, nézelődik, elvan, akkor ezt fogja gyakrabban csinálni és csak a kajáért megy be. Ez nem jó a behíváskor.

A jó az, ha hívod, elindul és akkor megy a klikk. Nem kell megvárni a beérkezését, elég ha azt erősíted, hogy vissza indult feléd.

2012. aug. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szívesen a biztatást! :) De tényleg nincs semmi értelme klikkerezni, ha nem tudod hogyan kell és rosszul csinálod. Szóval előbb az elmélet és csak utána a gyakorlat.
2012. aug. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Pontosan azért kérdezek, hogy jól csináljam. Jó pap is holtig tanul. Egyébként pont most este gyakoroltam vele, és az én hangomra is jött. Mikor odaért hozzám akkor volt a klikk....
2012. aug. 11. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!