Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor fog elmúlni a kiskutyám...

Mikor fog elmúlni a kiskutyám gombás fertőzése?

Figyelt kérdés
Rottweiler kutyámnak az állatorvos szerint gombás a bőre a fején. Írt fel Canestent, kétszer kell kenni egy nap, és most sokkal csúnyább mint volt. Olyan mintha korpás lenne, darabokban jön le a szőr, de ilyen sárgás barnás. Alatta szép a bőre. Ez a gyógyulás jele vagy mégrosszabb?
2009. júl. 21. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

embereknél pl. egy antibiotikumos kezelésnél nagyon beindul a gomba, vagyis elterjed az egész szervezetben, ilyekor diétázni kell, addig amíg el nem tűnik teljesen a szervezetből! ez azt jelenti h NO CUKOR, szóval még keményítő sem (kenyér,krumpli). nem tudom h kutyánál h van ez szerintem ennyi kezelés nem elég neki, végülis ez csak felületi. az embernél sem múlik el 100%-osan egy kis kenőcstől, vagyis nem tűnik el a szervezetből. azért mert már nem látod az nem azt jelenti h nincs.

javaslom a www.kutyas.hu oldalt, ott van doki fóruma, vagy nézze meg másik doki. én nem vagyok doki de úgy gondolom h külsőleg nem elég kezelni.

2009. júl. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A bőrgomba és az egész szervezetben elterjedő gomba két különböző betegség. A bőrgombánál a beteg bőrnek le kell cserélődnie. Előszőr csúnyább lesz, majd az "új bőre" már szép lesz. Természetes a szőrcsere is ilyenkor. Úgyhogy nyugi, gyógyul a kutya, türelem!
2009. júl. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az első válaszadónak nincsen teljesen igaza... Gondoljunk pl:., a rühösségre... Azt is csak külsőleg kell kezelni...
2009. júl. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!