Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet a kutyát leszokta...

Leslie91 kérdése:

Hogyan lehet a kutyát leszoktatni a reggeli folyamatos ugatásáról? Maj' minden egyes embert megugat, aki a ház előtt elmegy. De csak reggel. Hogyan lehet okosan leszoktatni róla?

Figyelt kérdés
2012. aug. 13. 07:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Sehogy. A mi kutyánk is, amikor kiengedjük az udvarra, azonnal rohan a kapuhoz és olyan ugatást csap, mintha valakit meg akarna fogni, vagy harapni.

Szerintem csak ilyenkor adja ki magából azt, amit egész éjjel vissza kell fojtania. Vagyis, hogy nem szabad ugatni, csöndben kell lenni.

Később már csak akkor ugat, amikor valaki közelebb jön a kerítéshez.


Ilyenkor rá szoktam szólni, behívom és ha szót fogad, akkor adok neki valami jutalomfalatot és megsimogatom. Ez kimondottan jólesik neki, így egy darabig körülöttem sertepertél.

Szerintem leszoktatni nem tudod, és nem is érdemes.

2012. aug. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Vízsugárral megküldöd és közben mondod, hogy nem!

petpalackba köveket teszel, mellé dobod, ha nagytestű, el is találhatod a hátsóját vele ,és szintén nem!

2012. aug. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!