Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megéri német juhászt venni?

Megéri német juhászt venni?

Figyelt kérdés
Kutyát szeretnék venni a német juhászt nagyon tetszik de nem tudok róla semmit.Mielőtt megvenném a kutyát szeretnék többet tudni a fajtáról ezért mindent amit tudtok róla írjátok le!!A legkisebb dolgok is érdekelnek.Előre is köszönöm válaszaitokat.

2012. aug. 13. 10:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet egy fajtáról MINDENT leírni. Ha érdekel, használod a netet és olvashatsz róla rengeteget.
2012. aug. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

azt neked kell tudnod,hogy megéri-e neked ez a kutyafajta!!


olvas a neten sokat,beszélgess a kiszemelt tenyésztővel ő tud erről a legtöbbet mondani..


sokat kell velük foglalkozni,napi 1-2 óra intenzív mozgás biztos hogy kell nekik ,illetve szellemi lefárasztás is szükséges,ezek a kutyák elég munka mániásak.. :)


én is szeretnék egy német juhász de csak jó pár év múlva tudok tartani,de már pár kennelt kiszemeltem és majd megnézem őket:) a kutyákról és a német juhászokról is viszonylag sokat tudok,most is van kutyám csak ő kistestű.

de a német juhásszal kutyasuliba biztos fogok járni..

ezt ajánlom neked is!!

2012. aug. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A kutyasuliba akár most is eljárhatsz, akik oda hordják a német juhászukat, azokkal beszélgetsz, sokat megtudsz róluk, és a kutyát is egy kicsit közelebbről megismered.
2012. aug. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
17%
nekem németjuhászom van . nagyon szereti a gyerekeket nagy kertbe ajánlott.szinte soha nem vittük sétálni csak amikor állatorvoshoz vittük .de nagyon szerethető kutya .nem járt kutyasuliba de meg lettek tanitva az alapvető dolgok meg néhány plusz .szeretik a vizet . és igazi házőrző kutya még 10 évesen is
2012. aug. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
15%

4. vagyok

ja és ha szeretnéd jobban megismeni a kutyafajtát irj nyugodtan

2012. aug. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%

Tesóméknál is ő a házőrző, maximálisan meg lehet benne bízni.

Napközben egy kb. 40 m2-es terület van neki léckerítéssel leválasztva, benne a nagydiófa, alatta a háza. Ott jól el van, és (mivel sarokház), látja mindkét oldalról a kapubejárót.

Este engedik ki, és ha napközben a házat magára hagyják, övé a 200 m2 telek, oda megy, ahova akar. Gyönyörű kutyus és nagyon okos.

2012. aug. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

ma 10:59



Először is, az német juhász, nem németjuhász. 10 éves a kutya és soha nem vittétek sétálni? Hát gratulálok...látszik nálatok is a házőrzés volt a fő szempont a kutyatartással kapcsolatban. Egy kutya nem csak azért van, hogy őrizze a házat, és a kölykök játszhassanak vele. Egy kutya elvileg családtag. Nos, a családtagokat nem szoktuk bezárni egy kertbe egy életen át, és csak akkor kivinni a szabadba, ha orvoshoz megyünk vele. Szerintem te ne adj tanácsot a kérdezőnek a német juhászokról, mert nem sokat tudhatsz róluk.

2012. aug. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem nincs kutyusom (szerintem panelba állatkínzás lenne), de azért azt szeretném megkérdezni, hogy egy felnőtt korú, testű, fizikumú német juhászt hogyan lehet sétáltatni. Mármint szerintem akkora erő van benne, hogy egy átlagos ember nem biztos, hogy vissza tudja tartani, ha pl. meglát egy neki nem tetsző cicust, vagy akármit.


Hogyan lehet visszatartani mondjuk ilyen esetben, ha nála van az erőfölény?

2012. aug. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nincs erőfölény. Nevelés van. A megnevelt kutya pedig akár 80 kilósan is szinte tökéletesen sétál, viselkedik, stb.
2012. aug. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%

Kedves 11,25-ös!

Szóval, hogyan lehet egy felnőtt német juhászt sétáltatni, amikor már erősebb, mint a gazdi?

Mert hogy olyan szigorúan szóltál arra, aki azt írta, hogy szinte sosem vitték a sajátjukat sétálni.

A tesómék ugyanis akkor hagyták abba a napi sétát, amikor már a kutya sétáltatta őket, és nem ők a kutyát.


Gondolom, a kérdezőt is érdekelné, hogy olyankor már mit lehet csinálni, hogy a kutya ne érezze, hogy örökké a kertbe van bezárva?

2012. aug. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!