Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van Shar pei kutyatartás...

Csacs075 kérdése:

Kinek van Shar pei kutyatartással való tapasztalata?

Figyelt kérdés

Pár napja shar pei kutyatulajdonosok lettünk a párommal. Lakásban lakunk, a kiskutya 9 hetes lesz. Szeretnénk minél több tapasztalatot megismerni, főleg az étkeztetésével kapcsolatban.

Úgy tudjuk, hogy ez a kutyafajta sokmindnere érzékeny. Pl: fehérjére, és a szárnyas/baromfi húsokra.

Kérem, akinek van tapasztalata ossza meg velünk.

Köszi előre is.



2012. aug. 13. 11:18
 1/6 anonim ***** válasza:
A kutyuska következetes és egyértelmű tanítása nem könnyű feladat a gazdája számára. Nagyon fontos azonban, hogy a kölyök erőteljes felnőtté fejlődjön, erős, magabiztos természettel. Ha a shar pei nem érzi egyértelműen, hogy ki a vezető, úgy dönthet, hogy magához ragadja a család feletti uralmat. Ezért tehát olyan személynek kell nevelnie, aki következetes, kitartó és különösen egyértelmű jelzésekre képes. A megfelelő főnök munkájának eredménye egy engedelmes kutya, amely jó néhány parancsot ismer, és azokat teljesíti is. Tudni kell azonban, hogy a shar peinek nem természete a gazdájának való engedelmesség, ezért az utasítások követésének számára is előnyösnek kell lennie. Ha jó magaviseletét megjutalmazzák – például némi élelemmel –, akkor gyorsan fog tanulni. A shar pei az olyan emberek számára ideális kutya, akik valami szokatlanra vágynak. A fajta a sportokban általában nem nyújt jó teljesítményt, a kiállításokon viszont annál népszerűbb a sznobok körében igen népszerű ám annál megszokottabb, a hétköznapi ember számára visszataszító kinézete miatt.
2012. aug. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
bátyámnak volt. hát...elég öntörvényű próbált lenni, és mindig megpróbált ő lenni a falkavezér. pedig bátyám igen erőteljes, erős, kaménykezű ember. szó szerint sokszor véresen összeverkedett a kutyával, hogy fenntartsa a falkavezér szerepét. ajtó, tv kábelok első 2 hónapban napi szinten szétrágva.
2012. aug. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%
2/2 vagyok. még annyi, remélem tudod, hogy a shar pei eredetileg harcra szánt fajta volt. és szó szerint olyanokat csinált, hogy bátyám ráparancsolt, hogy tiltson valamit, erre a kutya rámorgott...és szembe nekiugrott, bátyám meg bírkózott vele a földön, és ütötte a kutyát. ált 2 hetente megverekedtek...nekem biztos nem kellene :D
2012. aug. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

szia!


Húgoméknak volt egy kan, ő már külön él tőlünk. De vigyáztam a kutyára sokszor. Szóval Bufli, ez volt a neve a kannak :), egy öntörvényű, makacs, saját gazdájára sem hallgató, szökős kutya lett. Pedig nem ilyenné nevelték. Vagyis pontosan ilyenné...El lett kényeztetve. Ha kiszökött, amit mindig megtett, akkor is, ha megkötötték nyakörv + hám+lánc kombóval! Abból is ki tudott bújni, mert laza a bőre. (azért volt megkötve, mert mindig szökött, de csak arra az időre, amíg a húgomék dolgoztak).


Elment az utcán a húgom és a párja mellett, úgy, hogy rájuk sem nézett! (ez az én mudimnál elképzelhetetlen lenne!)


Nevelhetetlen volt, az ő kezükben.


Amúgy egy tündér, bújós, nagy mafla kutya, és biztos, hogy el fog varázsolni téged is a bújásával. A húgomat még a wc-re is kísérte a kutya, vele aludt, stb.


Etetésnél az a nagyon fontos, hogy ha a kutya jól lakott, meg kell mosni a pofáját, ki kell mosni a ráncokat, és jól szárazra törölni! (persze, ha száraztáppal fogtok etetni, akkor azért annyira nem lesz kajás a pofija)


Bufli sajna csak kb 1-1,5 évet élt. Már nem emlékszem. (sokadik szökése alkalmával elgázolta egy autó,sajnos megbontotta a kerítést Bufli)


Bufli nagyon szerette a vizet, és nagyon finoman játszott a mudimmal! De mindig Csili, a mudim nyert játék közben! Semmi agresszió nem volt a shar pei-ben, nagyon vigyázott mindig a mudimra! Sőt, igazából egy kicsit bambának is mondanám, mert nem fordulékony, és nem is igazán lát a redőktől. Csak vaklál.


Szóval nem kell bedőlni annak a pihe-puha szőrének, meg a bűbáj tekintetének, mint a húgomék, és nem kell elkényeztetni. És akkor nem lesz baj. Határozott nevelés kell neki, egy falkavezér, és esetleg ivartalanítás.


Sok sikert hozzá!

2012. aug. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem 2 kanom van. 4 illetve 3 éves. Két teljesen különböző kutya. 4 évesem kicsit problémásabb volt, ehhez hozzá tartozik, hogy el is lett kényeztetve, így utólag több nevelést igényelt, de nem megoldhatatlan feladat. Az, hogy nem lehet őket tanítani, már sok embertől hallottam, de ez nem igaz, természetesen lehet őket, az tény, hogy sosem lesz egy német juhász belőlük, de hát ezt senki sem várja el. 4 évesem dominánsabb (marakodnom sosem kellett vele, mint egyik kommentelő tesójának, szépen is nézett volna ki:D), szőrproblémái is voltak, allergiás lett a bolhairtó nyakörvre, etetésbeli problémái nem voltak, azon kívül, hogy rosszabb minőségű táptól nagyon vékony volt, pedig iszonyat mennyiséget kapott belőle. Most brit mediummal etetek és nagyon meg vagyok vele elégedve. 3 évesem 100%-ban a másik ellentéte. Megadó kutya, semmiféle nevelési problémám nem volt vele, mondjuk, hozzá már keményebben álltam. Bőr problémái eddig még nem voltak, etetés szempontjából "igénytelen", de természetesen ettől függetlenül ő is brit tápot eszik. Feleslegesen nem ugatnak. Mindkét kutya idegenekkel szemben bizalmatlan. Más kutyákkal való problémáink nincsenek. Önfejűek, de odaadó kutyák. Röfögnek, böfögnek, szörcsögnek, csámcsognak, horkolnak, ami sokszor felnőtt férfiakat megszégyenítő. Meg még különböző hangeffektek társulnak hozzájuk, amit észre is fogtok venni:) Én szeretem őket, nem olyan kutyák, aminek sokan be állítják őket.
2012. aug. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem egy 10hete shar pei kutyám van, így én még sok infót nem tudok adni róla, de azért leírom az eddigi tapasztalataimat :) Valóban hihetetlenül önfejű,ugyanakkor okos is! Én az ül, és a fekszik parancsot kb 45perc alatt megtudtam neki tanítani, és tökéletesen hallgat is rá, amikor kedve van hozzá! Van, hogy hiába könyörgök, megfogja,és ott hagy a fenébe, elmegy a kert másik végébe és elkezd játszani valamit. Nálunk a legnagyobb probléma leginkább az, hogy ha kilépünk a házból, vagy sétálunk az udvaron, akkor egyszerűen nekiugrik a lábunknak és olyan erősen kezdi el harapni hogy most is tele vagyok sebekkel.A helyzetet fokozza, ha bő szárú nadrág van rajtunk: az egyenesen leakarja cibálni. Szerintem ő ezt játéknak fogja fel, fogalmam nincs hogy szoktassam le róla. Az etetéséről.. Mi vettünk neki egy kisállat boltban ilyen kimérős junior tápot, mint rájöttünk valószínűleg nem túl jó minőségűt, mert egyátalán nem eszi. Gurítja, játszik vele, bekapja, kiköpi, stb.. Viszont a Friskies junior tápot nagyon szereti. Mi adtunk már neki szárnyas húst is, semmi baja nincs tőle..
2012. aug. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!