Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A papillon nem plázacicás fajta?

A papillon nem plázacicás fajta?

Figyelt kérdés

Menhelyről szerettem volna egy közepes testű ebet, de a szüleim azt mondták, fajtatiszta kistestű. Kénytelen voltam elfogadni, így papillonra esett a választás.

DE! Az ismerősöm azt mondta, a papillon egy plázacicáknak való, "túltenyésztett" korcs... Mennyire van igaza?


Ill.: mindenhol mást olvasok. Olvastam, hogy 80 000-től, de olvastam, hogy 250 000-től kezdődik egy kölyök ára. Akkor melyik?


2012. aug. 13. 11:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, ha neked tetszik a fajta akkor mit törődsz mások mit mondanak?


Nekem személy szerint nagyon tetszik, mert jópofa ahogyan a fülei állnak. A plázacicás kutya inkább a yorkshire de a papilon nem igen.


Olvass utána a googleban hogy mit írnak le a fajtáról, és az alapján döntsd el, hogy neked tetszik-e. Az a fontos csak.


Hát a 80 000ft-os kutya szerintem elfogadható, de ha 60 000 alatt találsz az már gyanúsabb, mert lehet szaporító.


De h megbizonyosodj róla, menj el a tenyésztőhöz, és nézd meg a tartási körülményeket. Ha a kutyák egészségesek, ápoltak és nem félősek akkor megbízható.

2012. aug. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, értékeltelek. :)
2012. aug. 13. 11:47
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked tetszik a fajta, akkor tényleg ne hallgass másokra. Szerintem kimondottan elegáns fajta, a francia királyi család tartott ezt a fajtát, egy csomó festményen rajta is vannak.
2012. aug. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
11:51: köszi. :) Ha jól tudom, nem valami beteges, ugye?
2012. aug. 13. 11:53
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!!!

Ebben a részben benne van a papillon szerintem érdemes megnézni (ha még nem láttad):

http://www.youtube.com/watch?v=XTXTw3LaW78

2012. aug. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Bozsikrisz ***** válasza:
100%

A papillon túltenyésztett? Nézz utána hány tenyésztő van Magyarországon:) Tudtommal összesen kettő.

Tehát a kutya ára is ehhez mérhető, 150-200 alatt nem kapsz.

Ránéztem expresszen is, 2-3 hirdető van.


Az egyik eladó két külön hirdetésben 50-ért hirdeti, az szaporító, és a kutyái nem fajtatiszták (ez ránézésre látszik, nem azért mondom, mert nincs törzskönyvük...)

[link]

[link]


Ez szintén nem törzskönyves, és a kép alapján... inkább nem fajtatiszta, mint igen:) [link]

Ez a duma meg... "Kedves, barátságos, érzékeny"

Ez ugyanaz a hirdető: [link]


És az utolsó hirdetés:

[link]

Talán még őt érdemes megkérdezni, de nem ír árat, gondolom nem olcsó. A kutya növendék, érdemes rákérdezni, hogy miért adja el.


Na szóval, egy papillon, ami tényleg fajtatiszta, az drága. És emiatt természetesen szó sincs túltenyésztésről, én még nem láttam ilyen fajtát egy kutyásnál sem.

2012. aug. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm!

Utolsó: ez nagyon hasznos volt!

2012. aug. 13. 12:03
 8/17 anonim ***** válasza:
65%

Hát nekem ha nem is plázacicás, de attól még túlságosan öleb :)

Mit szólnél valami sportosabb kutyához? Mondjuk tényleg attól függ mit tervezel vele.

Törpeschnauzer vagy pincher nekem jobban bejönne.

2012. aug. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
43%

Kár, hogy a szüleid lebeszéltek a menhelyről...:(

Megtudhatom, miért?

Ha mégis meggondolnád magad...

Itt van két cukker gazdikereső:


[link]


[link]



de itt a teljes kutyaarzenál:

[link]


Ők Noésok, ismerik már a kutya természetét, tehát ez sem lesz zsákbamacska és ha valami egészségügyi problémával számolni kellene, azt sem hallgatják el.


(Amúgy írhatsz is nekik, vagy a Canisprosoknak, vagy akár más szervezetnek, hogy téged ilyen és ilyen kutyus érdekel, és szóljanak már, ha épp van hasonló kutyusuk...)


5 kutyámból 4 keverék, semmivel sem rosszabbak, mint a fajtatiszta kutyák, nekem elhiheted.:)

(Sőt, külön gyönyörűség, hogy a gazdi kitalálja, miben jó a kutyája... egyik mixemről most derült ki, hogy született kacsavadász... vagy inkább sellő.:D)


Jó nézelődést!:)

2012. aug. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%
Te menteni szeretnél, a szüleid meg fajtatisztát, akkor vedd fel a a kapcsolatot fajtamentőkkel! Kistestű szoba kutyusból pl. ott van a shih-tzu mentés (náluk mindenféle szőrgombóc szokott lenni), schnauzer mentés, westie mentés, spániel mentés
2012. aug. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!