Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért imádja a kutyám a...

Miért imádja a kutyám a macskakonzervet, de a kutyakonzervet nem eszi meg?

Figyelt kérdés

Ha a macskáim hagynak a táljukba egy kis konzervet azonnal kinyalja a kutya, de a kutyakonzervére rá se néz. Már többféle kutyakonzervet adtam a kutyámnak, de egyiket se szereti.

Miért van ez? és baja lehet a kutyámnak ha macskakonzervet eszik?

/3 és fél hónapos havaneseről van szó/


2012. aug. 13. 14:32
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
ne ajd neki konzervet mert a legtöbb (kivéve a suuper prémium) szemétből van. A macskakonzerv pedig árt neki pláne hogy kölyök. SOkkal többene a fehérje mint ami egy kutyának egészséges.
2012. aug. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Ezt a kérdést én is írhattam volna szinte szó szerint:) A macskáink maradékát azonnal kinyalja a nagy böszme kutyánk (ő nem fiatal már, 11 éves), de kutyakonzerv terén iszonyat válogatós. Nem tudom, hogy árthat-e a kutyádnak a macskaeledel, nem hinném, bár a tied még kölyök, inkább ne adj neki. Ki kell kísérletezni, melyik kutyakonzervet szereti, ez viszont idő és pénz kérdése sajnos. A mi kutyánk legjobban a Winstont szereti (Rossmannban lehet kapni), abból is a marhásat:)
2012. aug. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

14:51 vagyok

Annyit még, hogy kutyát nem szabad csak konzerven tartani. Ha nem is mindig, időnként adni kell neki csontot is, csirkefarhát, csirkeláb, ilyesmik. Az állatpatikában nálunk egy fiatal pár panaszolta az eladónak (aki elismert állatorvos, csak évek óta már ez a vállalkozása van), hogy ilyen meg olyan baja van a kutyájuknak, sorolták a tüneteket. A fickó a tünetek alapján megkérdezte, szoktak-e csontot adni a kutyának, mondták, hogy nem. Na akkor tessék neki néha csontot is adni, mert nagy valószínűséggel ez a gond - volt a válasz. A konzerv, azon kívül, hogy "szemétből" készül, valószínűleg nem tartalmaz a kutya szervezetének nélkülözhetetlen anyagokat, lehet, hogy a dobozra rá van írva, de az egy dolog. Kell a csont néha.

2012. aug. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindenkinél így van, aki egyszerre tart kutyát és macskát is. Nálunk is ez a helyzet, csak épp a száraz táp terén. Valahogy az, amit a macsek kap mindig finomabb, mint ami a kutyáé. Ez egyszerű irigység és féltékenység. :) Teljesen természetes viselkedés.


És konzervet tényleg ne adj lehetőleg egyik állatnak sem, mert 80%-a csak víz és tele van ízfokozóval, színezékkel, állagjavítókkal és cukorral. Főleg egy kölyöknek premium vagy super premium tápot kell adni mindenképp, ez tartalmaz mindent, amire csak szüksége van a normális fejlődéshez. Ne tescos vagy sparos, pedigree, chappi és hasonló ócska, szar tápot használj. Ezekből rengeteg, a kutya szervezetének szükséges vitaminok, sók, zsiradékok, fehérjék hiányoznak. Hiába drágábbak a szaküzletben kapható jó tápok, de sokkal több tápanyagot tartalmaznak, emiatt csak töredék menyiségre van szüksége belőle a kutyának, mintha valami szeméttel etetnéd. És semmi káros, fölös anyagot nem tartalmaznak.

2012. aug. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

se macska konzervet se macska tápot ne adj neki!!!


a konzerv tényleg 80% víz szóval ha néha néha kap nem gond, de napi rendszerességel ne adj neki!! ja és akkor is inkább kutyáknak valót!!



mi havonta-2 havonta egyszer adunk a kutyáinknak konzervet az íze miatt,de amúgy minőségi tápot esznek!!

2012. aug. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

nem szoktam macskakonzervet adni neki, csak nem tudok a macska háta mögött állni amíg eszik, így ha nem veszem időben észre h megette a kaját, akk mindig kinyalja a tálat a kutya... de akk majd fent vmi asztalon fogom etetni a macskákat h ne tudjon a kutya enni a kajájukból...

jah... és amúgy ritkán kap konzervet a kutya, mert nem nagyon szereti, és a 2 hónap alatt /amióta nálunk van/ 2x kapott összesen konzervet.

2012. aug. 13. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!