Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megőrült, nagyon...

A kutyám megőrült, nagyon agresszív lett mitől lehet?

Figyelt kérdés
11 éves német juhász szuka, eddig semmi gond nem volt vele mostanában kezdte h megtámadja a többi kutyámat, úgy h én semmi okát nem látom már nagyon félnek tőle. Ma már sokadszor, letéptem a másikról megrángattam és ahogy elengedtem alig bírtam elállni az útját mert támadta volna vissza a másikat, és ahogy elengedtem rohant oda és megint megtámadta.
2012. aug. 13. 15:54
1 2
 1/13 A.Romanov ***** válasza:
12%
Triviális kérdés: veszettség ellen be van oltva? Ha igen, idős korban gyakran lesznek agresszívak a kutyák, ha túl tenyésztett jószágról van szó különösképpen is lehetséges, hogy megőrül. Sajnos.
2012. aug. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
16%
Németjuhászoknál idősebb korban gyakran hallani ilyen viselkedésről sajnos. Ez fajtabetegség is lehet, de valami tartással kapcsolatos probléma is akár. Tájékozódj a fajtáról részletesebben, és/vagy Cesar Millan műsorában (nem tudom van-e, mert nem láttam mindet) keress agresszív németjuhászról szóló epizódot, hátha... Szerintem érti a srác a dolgát és ő azt mondja, hogy nincs kezelhetetlen kutya, csak képzetlen gazda.
2012. aug. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Persze, be van oltva, mindent megkapnak, többen vannak de mindegyikkel külön is minden nap foglalkozva van, és jó helyről van munkakutya volt, és most nem tudom h mi van vele. Ma is már voltunk hosszú sétázni amikor ez történt nem h elfáradt volna bepörgött...
2012. aug. 13. 16:09
 4/13 anonim ***** válasza:
Mióta él együtt a többi kutyával? Megnézetném egy állatorvossal. Én arra gyanakszom, hogy már nem lát jól, és ''félreértelmezi'' a többi kutya jelzéseit.
2012. aug. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát a legfiatalabbal 3 hónapja de eddig sosem harapta meg a többiekkel meg változó, a legidősebbel 10 éve...Főleg azokra megy akivel 3 hónapja ő egy 5 hónapos nagytestű, meg akivel 2 éve, ő egy 2 éves nagytestű, akivel 10 éve ő is nagytestű de tőle tart mert ő a kutyák közötti falkavezér de már vele is kekeckedik, és még a 2 Kg-os kutyát is megharapta akivel 1 éve...
2012. aug. 13. 16:21
 6/13 anonim ***** válasza:
11 éves németjuci már elég öregnek számít. Első körben azt kellene ellenőrizni, hogy nincs-e valami egészségügyi probléma. Nem-e fáj neki valamije, az is okozhat ingerlékenységet. Ha nem, akkor lehet, hogy simán idős kori demencia, ami viszont nem fajta függő. De az is lehet, hogy már csak nem bírja a fiatalabbak nyüzsgését. Ne rángasd, ne bántsd szerencsétlent, ne felejtsd el, egyszer te is leszel öreg...... Próbáld elkülöníteni a többitől.
2012. aug. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Vmi büntetést kell kapnia ha folyamatosan támad, nem úgy rángatom h leszakad a feje csak megemelem a nyakbőrénél és mondom h mit csinálsz...van egy kennelünk de nem szivesen zárnám oda be szobakutyák, tipikusan egész nap a kanapén fekszenek...
2012. aug. 13. 16:28
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha beteg, vagy mint írtam elbutul, akkor NEM kell büntetést kapnia. Vizsgáltasd ki, nem-e beteg. Ha nem és esetleg demens lehet, akkor viszont meg kell tanulnod együtt élni vele, mert azzal nem lehet tenni semmit.
2012. aug. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem beteg, folyamatosan járunk vizsgálatokra meg látnám ha baj lenne, egyszerűen szinte egyik napról a másikra lett ez, de akkor mit tegyek ha elkezdi tépni a másikat, ne szóljak semmit amíg meg nem öli, mert szegény öreg?
2012. aug. 13. 16:36
 10/13 anonim ***** válasza:
2012. aug. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!