Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutya hasán levő seb...

Ha egy kutya hasán levő seb már dögszagú van még remény, hogy helyre lehet hozni?

Figyelt kérdés
Kutya, seb
2012. aug. 13. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, ha most azonnal elviszed orvoshoz.
2012. aug. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Orvos mit mondott?
2012. aug. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A doki azt mondta, hogy a hasán levő seb majd ki fog fakadni, de nem csinált vele semmit, be se kötötte. Ma reggelre kifakadt... Hívtuk a dokit de csak holnap reggel tud jönni... Viszont a szomszéd baromfit tart így az udvarunk is tele van legyekkel :S lefujtam a hátát Kubatol sprével hátha békén hagyják, de nem használt.
2012. aug. 13. 19:53
 4/10 anonim ***** válasza:
Vidd be a lakásba, legalább arra a fél napra, amíg a doki megnézi. Egyébként fertőtlenítővel Te is megtörölgetheted.
2012. aug. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
öblögesd a felfakadt sebet betadinos oldattal.
2012. aug. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jesszus... mi okozta a sebet? mikor? mekkora hosszra és mélységre? a kutya milyen állapotban van? láz? eszik-iszik, vagy csak fekszik mozdulatlanul?


Nem nézheted tétlenül, még ha nem is a te kutyád akkor sem. Vigyétek be lakásba/házba, ha csak az előszobába is, és tegyetek alá ócska, de tiszta plédet, törülközőket.

A sebet -ahogy előttem is írták- Betadinnal, Braunollal vagy Octenisepttel locsoljátok le jó bőven, és tegyél rá steril mullapokat (lehetőleg szegett szélűt), és tekerd körbe gézzel, fáslival, ami van. Mullap kapható gyógyszertárban, nem egy eget verő összeg, vagy a kocsi elsősegély dobozából is kölcsönveheted.

Mérd meg a lázát, ha kell egy (maximum, és ha nagytestű) tabletta Algopyrint adj be neki, legalább a fájdalmát is csillapítja kicsit.

Diktálj bele friss vizet, ha magától nem iszik, és ha a szükség úgy hozza ne várjatok holnapig, hívjatok vagy vigyétek ügyeletre. Szorítok a blökiért.

2012. aug. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. A kutyus sebét lefújtuk fertőtlenítővel és légymentes helyre vittük. Evéssel ivással nem volt gondja. De reggel kijött az állatorvos és elaltatta. Azt mondta, hogy csak az időt húznánk, napokon belül ígyis-úgyis meghalna. :( A miénk volt a kutyus, nem tudjuk mitől/hogy keletkezett a sebe. Csak azt nem értem, hogy ha az állatorvos tudja, hogy ki fog fakadni akkor miért nem vágta fel előtte, fakasztotta ki maga, vagy akár csak kötötte volna be. :( 8 éves német juhász volt egyébként.
2012. aug. 14. 17:45
 8/10 anonim ***** válasza:
Várj egy percet. Egy felfakadt seb miatt altatta el? Akkor ott más probléma lehetett. Tulajdonképpen szegénynek mi volt a baja? Daganat?
2012. aug. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Úgy kezdődött, hogy valamitől keletkezett a lábán egy seb, amitől a lábfeje be is dagadt. Ehhez kihívtuk az állatorvost, azt mondta, hogy majd kifakad neki, + adott gyógyszereket (lehet, hogy tályog volt? :/ ) Néha úgy tűnt mintha kezdene jobban lenni, néha viszont alig tudott felállni. Fogalmam sincs hogyan (talán a seb, vagy tályog áthúzódott a hasára?) de 1 hét múlva láttuk hogy a hasa is kezd csúnya lenni, rá 1-2 napra pedig történt az, hogy a (már hasán levű seb) kifakadt, és váladékozott. Másnap tudott kijönni az állatorvos és akkor mondta, hogy el kell altatni. A részletesebb infókat (ha vannak) nem tudom, mert mikor itt volt az orvos anyukám volt az udvaron a kutyussal. Én sajnos gyenge vagyok, nem bírom az ilyet, mikor csak láttam, hogy szegény alig bírt felállni csak bőgtem. Szóval az orvoshoz se tudtam kimenni. (De nálunk a tapasztalatok szerint amúgy se túl jók az állatorvosok. Az előző német juhászunk lebénult mert az állatorvos az éves kötelező oltáson engedte hogy egy gyakornok (végzettséggel nem rendelkező) oltsa be a kutyát és rossz helyre szúrta a tűt, másnap a kutyus nem tudott felállni, a hátsó két lábára lebénult. Cserébe a kedves úr ingyen elaltatta...)
2012. aug. 15. 12:08
 10/10 anonim ***** válasza:
sajnálom őt:((( Gondolom semmiféle antibiotikumos kezelést nem kapott.
2012. aug. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!