Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék, hogy kutyám ne...

Mit tehetnék, hogy kutyám ne legyen agresszív a többi kutyával szemben?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni. Van egy 5 éves kutyám, aki minden kutyát megszaglászás után megtámad.

Kb. 3,5 éves korában lett ivartalanítva, utána kezdődtek a gondok, előtte nagyon jól nevelt kutya volt, rengeteget foglalkoztam vele. Talán jobban aggódtunk érte a műtét utáni időkben, szerintem ezt megérezhette és feljebb valónak kezdte el tekinteni magát. Nemsokkal a műtét után kimentem dolgozni külföldre egy évre, szüleim vigyáztak rá, sétáltatták is. Amire hazajöttem, mint mondtam, egy agresszív kutya fogadott. Az étel közelében morog (egyedül rám nem), pedig azelőtt tényleg bárki még turkálhatott a táljában is. De a legzavaróbb, hogy rátámad a kutyákra.

Barátságosan közeledik, megszaglássza a másik kutyáját, majd hirtelen felcsapja a farkát, füleit felmereszti és támad.

Szüleim elmondása szerint már akkor alig tudták visszatartani, amikor meglátott egy kutyát, már akkor támadni akart. Én ilyent szerencsére nem tapasztaltam, ha kiadom a lábhoz parancsszavat, csak rám figyel. De szeretném odaengedni gond nélkül.

Segítségeteket szeretném kérni, nem tudom mit tegyek, eddig inkább úgy voltam vele, hogy inkább kerülöm a kutyás társaságokat, nehogy rontsak a helyzeten. Egy hónap múlva megyek vissza külföldre, ott mindenképpen felkeresek egy kutyaiskolát, de addig sem szeretnék egy hónapig tétlenül ülni. Más probléma nincs vele, szófogadó. Ha rászólok abbahagyja, de nem kellene elkezdenie, eddig is csak szerencsénk volt, hogy nem egy szintén domináns kutyával volt dolgunk

Előre köszönöm annak, aki elolvassa és esetleg válaszol is! :)


2012. aug. 13. 19:40
 1/9 A kérdező kommentje:
(*Egy hónap múlva viszem magammal)
2012. aug. 13. 19:41
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Az, hogy visszamorog a kajától súlyosabb probléma, mint a kutyák elleni agressziója. A gazda ellen történő kiváltságok felállítása a lehető legkomolyabb probléma. Mind a kettő arra utal, hogy a viszonyotok nagyon nincs a helyén, ezen sürgősen változtatni kell. Sajnos egyedül nem fogod tudni ezeket a problémákat megoldani, ha eddig sem sikerült, mindenképp segítség kell. Már most elkezdhetnél vele suliba járni. A magyar kutyasulik között vannak nagyon színvonalasak is, sőt, ezek jobbak, mint amiket a nyugati országokban találnál. Ha a kutya megfelelően tud egyébként kommunikálni más ebekkel, akkor pár alkalom alatt elmúlna az agressziója, utána csak neked kell tudnod felnőni a feladathoz, hogy kellő tekintélyt szerezz és beálljon mögéd végleg. Jelenleg övé a döntési jogkör a konfliktus helyzetekben, ezért támad rá más kutyákra. Ha fel tudsz nőni ahhoz, hogy te legyél a főnök, ez a probléma el fog múlni.

Ha kiviszed külföldre és sulit keresel, egy dologra mindenképp nagyon figyelj: ne a munka legyen ott az első! Ne pórázos foglalkozások legyenek. Az a jó iskola, ahol szabadon folynak az órák, akár munkáról, akár csak pihenésről van szó. Olyan helyet válassz, ahol a behívásra, kutya-gazda kapcsolatra hatalmas hangsúlyt fektetnek. Mert hiába tudnál letenni egy IPO 1-es vizsgát vele, ha elengeded és nem jön vissza, nem tudod letiltani macskáról, más állatokról, visszamorog, kitámad rád és másokra, szökik, stb. Most merre felé laksz? Hátha ott tudok mondani megfelelő iskolát.

2012. aug. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
nem lehet h akkor történt vele valami amikor külföldön dolgoztál?a kutyák nagyon szociális lények,ezért érdemes sokat foglalkozni vele,és talán elvinni 1 kutyatrénerhez
2012. aug. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Tőlem nem félti sem az ételét, sem a játékait. Én is érzem, hogy nincs elég tekintélyem, nem tudok eléggé határozott lenni vele szemben. Nagyon meglepett, hogy amikor hazaértem, azzal fogadtak szüleim, hogy a kutyám nagyon agresszív, holott az én emlékeimben még egy teljesen jól kezelhető kutya volt. A harmadik sétánk után úgy éreztem, hogy nincs elég akaraterőm, és sem tudásom ehhez. Nem azért vinném külföldön kutyaiskolába, mert jobbnak gondolnám őket, úgy alakult most az életem, hogy végérvényesen kiköltözöm. Egyébként Szombathelyen lakom, itt csak a kutyatanodát ismertem, de több ismerősöm is középfokú tanfolyam elvégzése után, legjobb vizsga eredménnyel is arra panaszkodik, hogy nem fogadnak szót a kutyáik. Esetleg ha tudnál ajánlani a környékemen (Vas megyén belül), megköszönném.

Elvileg nem történt semmi az egy év alatt, szerintük miután elmentem kb. egy hónappal jelentkezett az agresszió a kutyánál.

2012. aug. 13. 20:51
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Igen, ez jellemző. Én is tükör sulis vagyok és ezt sokszor látom a tanfolyamot elvégzett gazdiknál. Az a baj, hogy a két tanfolyam során leadott tudás és elméleti anyag hatalmas, összesűrítve kis időbe. A gazdik nem tudják az ott megtanultakat átültetni a gyakorlatba is. A klub utána még ebben segít nagyon. A tanfolyamon segítenek az oktatók megmutatni a helyes utat, hogy a gazda elnyerje a kutyája tekintélyét és bizalmát, de utána -vagy már közben is- otthon ezeket sokszor nem tudják vagy nem akarják folytatni az emberek. Vannak bizonyos technikák, mint a japán vacsora, a póráz fegyelem, stb, amelyek egyesek szerint túl drasztikusak, így ezeket nem is használják. Pedig hihetetlen eredményesek.
2012. aug. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem a leírásod alapján nem az jön le, hogy nincs tekintélyed. Sok válasz olyan, mintha csak éppen beleolvastak volna az írásodba xD. Hisz rád nem morog, sőt, bármikor vissza tudod hívni - nah, ez utóbbit elég kevés gazda mondhatja el magáról, különösen azt, hogy agresszív viselkedés közben vissza tudod hívni. Szerintem a kapcsolatotokkal minimális probléma van, de valami történt a kutyáddal, amit talán a szüleid sem vettek észre - ezért Te sem tudhatsz róla. Szerintem vidd itthon is kutyaiskolába, az ottani oktatók is tudnak tanácsot adni neked - pl, mikor észreveszed, hogy támadni akar, akkor dobj közvetlenül mellé egy kaviccsal töltött palackot. Vagy a közömbösítés is jó lehet: jutalomfalattal vond el a figyelmét, amíg mások a kutyáikkal egész közel mennek el mellettetek. Vagy pl: hosszú pórázon engedd csak más kutyához, s mikor támad, rántsd meg a pórázt erősen, szólj rá, hívd magadhoz. Amikor pedig szépen ismerkedik, mindig dicsérd meg! Ha támad, akkor pedig büntesd a fentebb leírt módszerek egyikével (palack vagy rántás, ill. palack híján a pórázt is hozzá lehet vágni). A kutyaiskola mindenképp kéne, hogy mindezt ellenőrzött körülmények között tudd csinálni.
2012. aug. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Maxitabi ***** válasza:
51%

Szia,

Éden kutyaiskola Tanakajd, Winhoffer Tamás- a kutyatanoda után mi is (ill a kutya..) odajárunk Szhelyről, 4 éves majdnem az eb...

Csak pozitív tapasztalataink vannak, ő foglalkozik problémás kutyákkal is!!

Próbáld meg és sok sikert!

2012. aug. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtök válaszát! :)
2012. aug. 14. 20:10
 9/9 A kérdező kommentje:
Állatorvos megröntgenezte a lábát, és kiderült, hogy volt egy lábtörése ami nem jól forrt össze. Természetesen szüleim semmi ilyesmiről nem tudnak... Nemsokára műtik, arra gondoltam lehet emiatt is lehetett agresszív más kutyákkal, de nyilván ez arra nem adhatott okot, hogy szüleimre morogjon az étel közelében. Majd meglátjuk.
2012. aug. 27. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!