Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám megnevelni? És...

Hogyan tudnám megnevelni? És mikor kezdjem?

Figyelt kérdés
Van egy kb 4 hónapos kölyök labradorom, de nagyon rossz. Állandóan harap, ugat, támad. Értem Én, hogy játszani akar, de van amikor bedurvul és olyan erősen harap, meg marcangol. :S Nem tudom, hogy neveljem meg, megütni nem akarom, ha egy picit is visszacsaptam, hogy ugyan szakadjon már le a lábamról megint jött :S
2012. aug. 13. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Kezdheted is nevelni holnap. Keress rá a neten, és a 101 kutyatrükk c. könyv, nagyon hasznos.

Sok sikert! :)

2012. aug. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

amikor hozzád került egyből tanítani kellett volna h mit szabad és mit nem! még most sem késő, de minél idősebb egy kutya annál nehezebb tanítani. de ez még kiskutyának számít, úgy h holnap tényleg kezd el tanítani, mert a fejedre fog nőni.

és ne várj azonnali eredményekre, beletart egy kis időbe mire a kutya megtanulja h most már nem szabad amit eddig lehetett neki!

2012. aug. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat :) De milyen módszert ajánlotok? Ütni vágni nem akarom! A 101 kutyatrükk könyvet Én is néztem , de abban csak trükkök vannak. Hogyan szoktathatnám le az ugrálásokról és harapdálásokról? Érdekességképp említeném, hogy anyukámat sosem bántja, csak hízeleg neki, mint egy kis cica. Még nem jöttem rá anyu trükkjére :)
2012. aug. 13. 21:10
 4/6 VBeata81 ***** válasza:
Amiror bedurvul, és nem figyel rád, fogd meg a tarkóbőrét, és tartsd. Kicsit emeld fel, hátsó láb a földön. Nem rángatod, nem bántod, tartod. Határozottan, erélyesen szólj rá, egyszer, Utána tartsd, amíg lehiggad (ficánkolni fog egy darabig). Ha lenyugodott, te hagyd ott, és menj a dolgod után. Végig maradj higgadt, és éreztesd, hogy komolyan gondolod! A tiltószó mindig ugyanaz legyen.
2012. aug. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekünk ez őrjöngésnél nem hatott (mi séta közben a kerítéseknél lévő kutyákra őrültünk meg) az előbb leírt módszer, ha neked sem jön be, akkor fogd meg oldalról a nyakát, annál fogva nyomd le a földre, s tartsd addig, míg meg nem nyugszik. Hisztizni meg vinnyogni fog, de ez nem fáj nekik, úgyhogy ne engedd el. Ha lenyugodott, akkor vedd le a kezed róla, de szigorú szóval tartsd ott, s ha fel akar kelni, akkor nyomd vissza. Mikor teljesen felegyenesedtél, s még mindig fekszik, akkor engedd el egy nyugodt szóval. Ez elég kemény bünti, akkor használd, ha az enyhébb grabancfogás-felemelés nem működik.
2012. aug. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Olvass el néhány Jan Fennel könyvet, vagy Korom Gábor-Neked ugatok című könyvét.
2012. aug. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!