Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miképp tudnám a kutyám bőrét...

Miképp tudnám a kutyám bőrét ápolni?

Figyelt kérdés
A kutyámnak kihullott a könyökéről, a hónaljáról a szőr, s a bőre besötétült. Már sok vizsgálaton voltam vele, de nem derült ki, mi a baja - szőrre való tápra váltottam (nem mintha addig valami sz.rt kapott volna), s azóta szépen megindult a szőre, de a könyökén és a hónalján nem, sőt, pár napja észrevettem, hogy azon a területen itt-ott piros és repedezett a bőr. Mit szabad a kutya bőrére kenni, amitől felpuhul a bőre (s talán a szőr is kinő ott egyszer?)Elvileg élősködők is ki vannak zárva, szerintem azért piros és repedt a bőre, mert ugye már hónapok óta nincs rajta szőr, de hátha ettől a táptól vissza tudna nőni + holnaptól immunovetet is adok neki.
2012. aug. 13. 23:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a kutyádnak malassezia gombás fertőzése van? Egy két tünet megegyezik a te kutyádéval. Szőrhullás, vörösség, bőr elsötétülése és bőrelvékonyodás. Olajos, pikkelyes bőr. Szúrós zsíros szag. Nem feltétlenül jelentkezik az összes tünet. Azért jutott ez eszembe, mert egyik ismerős kutyájának is ez volt, hasonló tünetekkel, mint nálatok. Neki a doki a Clorexyderm sampont ajánlotta és nagyon dicséri az ismerős. Kérdezz utána a dokitoknál.
2012. aug. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mikor elkezdődött, akkor bőrkaparékból ki lettek zárva az ilyenek, de ugye a kopasz felületen meglehet, hogy azóta megtelepedett valami... Állatbőrgyógyász szerint női nemi hormon szintjen nem jó, s valószínűleg következő tüzelés (mindjárt itt van, várom, mint a messiást) után magától helyre áll... de nem bírtam nézni, ahogy fogy a szőre, ezért váltottunk ilyen speckó tápra, csak túl későn, a hónalján már nagyon kopasz. Először megpróbálnám valami testápolóval (ha ajánl itt valaki valamit, mert egyébként nem mernék rákenni ilyeneket), mert már így is vagy 40 ezret otthagytam az állatorvosnál, s nem is tudták megmondani, konkrétan mi a baja, meg a tüzelését is megvárom, hátha tényleg "megjavul" tőle... persze, ha rosszabbodik, akkor kell az a bőrkaparék sajnos. A tünetei nagyon sok betegségre passzolnak egyébként... mikor nézelődtem a neten, tisztára kivert a víz xD
2012. aug. 13. 23:37
 3/6 anonim ***** válasza:
kék kenőcs
2012. aug. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Így van, a Lukács féle kék kenőcs csodákra képes, de tehetsz ár körömvirág krémet is. Ne balzsamot, meg társait, KRÉMET! És nézd meg, h ne legyen tele mindenféle hulladékkal (sjanos ebből is gyártanak már gagyit).


A testápolókat felejtsd el, tele vannak kőolajszármazékokkal.

2012. aug. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. aug. 14. 12:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Kék kenőcs, körömvirágkrém, neogranormon, bepanthen, vagy extra szűz kókuszolaj ezekkel mind jó eredményt tudsz elérni.
2012. aug. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!