Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A csipkelődés egy juhászkutyán...

A csipkelődés egy juhászkutyánál viselkedési probléma, vagy nem? Hogy érdemes erről leszoktatni?

Figyelt kérdés
2012. aug. 13. 23:42
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Természetesen nem engem csipked, hanem más kutyákat. 7 hónapos.
2012. aug. 13. 23:44
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
A csipkelődés sok juhászkutyára jellemző, ám mivel a kutyák nem birkák, ezért szerintem nem is természetes. Meg aztán, a birkát is csak akkor szabad megharapni, ha nagyon nem akar megmozdulni. Mi kutyánk is csipkedett, őt mindig tiltottuk szóval, egyszer csak leszokott róla. Meg elvittük egyszer-kétszer terelni, s akkor rájött, hogy van a terelni való jószág, és van a többi élőlény - utóbbit nem kell csipkedni. Szerintem ezt ti is próbáljátok meg, terelni lehet itt: Vasad, Pomáz, TordasZoo.
2012. aug. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Mit értesz alatta? Nekem juhászkutyáim vannak és ha másik kutyával játszanak akkor persze odakapnak meg harapdálnak, mind ahogy a többi kutya is. Szerintem ezzel nincs semmi baj. Minden ok nélkül csipkedni még sosem láttam őket, nem kellett tanítani őket rá.
2012. aug. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Milyen csipkelődés? A kurkászás típusú finom kis állandó vakarása a másiknak, az kedveskedés, a kötődést jelzi, ez a legfinomabb kommunikációs jelük. Ha rendesen belecsíp a másikba, az vagy fajta jelleg, vagy szemtelenség.

De ha a másik kutyának már kellemetlen, rá fog szólni.

2012. aug. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ezt érti alatta: ha más kutyák rohangálva játszanak, az ő kutyája ugatva próbálja őket keríteni, s közben akit utolér, azt futás közben megcsipkedi. Ezt jelenti a csipkelődés.
2012. aug. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nem viselkedési probléma, az ösztöneit éli ki a többieken. Valószínűleg, ha otthon lenne munkája (terelni való juh,kecske,liba,kacsa) megszűnne a gond.
2012. aug. 14. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Egy barátnőmnek pulija van, ha sokan sétálunk, akkor a kutya rohangál körülöttünk, és csipkedi a vádlinkat:) De egyáltalán nem fájdalmasan, inkább csak úgy bökdös. Próbálja a nyáját összeterelni :D
2012. aug. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Giniras pontosan, ahogy leírtad. Bővebben:

Munkavonalas a drágám (németjuhász). És szépen nem tud játszani, illetve egy kezemen tudom összeszámolni, hogy hány kutyával játszott eddig szépen (pedig folyamatosan kutyák között van, illetve minden nap van rá többször alkalom). És vagy nem játszik egy kutyával sem, vagy pedig elkezd játszani, és egy idő után, ahogy a másik kutya elkezd szaladni, akkor azonnal csíp. De ez az erős csípés, mert eddig MINDEN kutya negatívan reagált erre. Vagy megfutamodnak, vagy visszaadják. Namost a gondom a gazdik, hogy ők nem értik ezt, tudom, hogy idegesítő, de pl. ha a kutyák rászólnak, akkor az enyém ebből tanul. De pont a gazdák reagálnak így, hogy pl amikor megcsíp egy kutyát, és az nem megijed, hanem ráförmed, akkor az megnevelte. Nem pedig megijedt tőle. De ők ezt nem látják és azt hiszik, az ő kutyájuk fél, mert visszaadta. Namost az fél, aki nem adja vissza, hanem behúzott farokkal elmenekül.... nagyon kevés gazdi tolerálja ezt, sajnos. Namost én pedig ilyenkor tiltom és vagy a grabancánál rángatom meg, vagy ha messzebb van, rászólok erélyesen és akkor leáll. Tegnap is két ilyen eset volt és mind a kétszer leállt a kutya. Igaz én is rászóltam és a kutyák is. Utána nem volt gond.

Van mégegy eset, amikor pl nem játszik semmilyen kutyával, csak sétálunk és ha egy tőle kisebb kutya elkezd rohanni, messze és jó gyorsan, akkor bekapcsol az én kutyám és rárohan, majd amint utolérte, belecsíp. Namost ez is egyértelműen fáj a másiknak... :((((( Tegnap meg egyenesen szemét volt, mert volt a futin egy tőle nagyobb kutya, akitől tartott. És amint az a kutya elkezdett játszani egy másikkal, figyelni kezdte őket, és mikor látta, hogy az a nagyobb kutya hanyatt van és úgy birkózik, oldalba csípte! Kapott is tőle! De úgy éreztem, tanult ebből. Viszont tudom, hogy ezt fogja még alkalmazni. Az is igaz, hogy ritkábbak az ilyen dolgai... Csak elkeserítő, mennyire nem ismerik a gazdik a kutyák kommunikációját, jelzéseit.

2012. aug. 14. 09:43
 9/21 A kérdező kommentje:

Még valami!

Giniras, ugyanígy csinál, azt kivéve, hogy nem ugat, hanem alattomosan csíp...

2012. aug. 14. 09:44
 10/21 anonim ***** válasza:

Ha így tudod hogy a kutyád miket csinál, akkor miért nem folytod el csírájában? Megértem a többi tulajdonost, én értem a kutyák viselkedését, mégsem hagynám hogy valaki ezt csinálja az enyémmel, mert senkinek sem kötelessége, hogy a tanulóbábuja legyen a tiédnek.

Amúgy meg a németjuhász már nem is tipikus juhászkutya, nagyon kevés van amelyik terel, és amelyik terel, még azt sem láttam sosem csípkedni. Csípkedés a közvélemény szerint inkább a heves magyar kutyákra jellemző, puli, mudi, pumi... Nekem mudijaim vannak, de birkán kívül még az életben nem jutott eszükbe bárkit is megcsípni.

2012. aug. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!