Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta lenne jó?

Milyen fajta lenne jó?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni még egy kutyát, de egy fajtát sem találtam ami megfelelne nekem. Nincs nagy kutyás tapasztalatom ezért könnyen kezelhető, barátságos kutyát szeretnék (tudom hogy sok a neveléstől függ), de nem labradort vagy goldent, mert azoktól kiráz a hideg. Legyen nagytestű (kb. olyan 70 cm körüli). Ne legyen hiper aktív (olyan legyen a mozgás igénye mint kb. egy átlagos vizslának). És legyen izmos
2012. aug. 14. 03:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb ha tovább nézelődsz, akár menhelyi keverékek között. Ennyi információból jobb nem tanácsot adni, hiszen azt írtad egyik sem felel meg.
2012. aug. 14. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ne legyen hiper aktív (olyan legyen a mozgás igénye mint kb. egy átlagos vizslának)."

Hát ezen besz@rtam a röhögéstől. :D

Ezek szerint fogalmad sincs milyen egy átlagos vizsla...


Mi az, hogy "még egy" kutyát? Ezek szerint van már egy? Ő milyen fajta és mennyi idős? És ha már van egy kutyusod akkor miért nincs kutyás tapasztalatod?


Ez a kérdés csak nekem tűnik úgy, hogy tele van ellenmondásokkal?

2012. aug. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Hiába nem akarsz Labradort vagy nagyobb kutyákat ezek a legokosabbak.A kicsi mint pl.a westie buták,ugatnak nem valók semmire.Nekem labim van nagyon okos nem ugat semmi gond nincs vele,nem hiperaktív.
2012. aug. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen már van egy kutyám egy 2 éves vizsla. Van kutyás tapasztalatom, de pl. egy dobermannal már nem bírnék el
2012. aug. 14. 09:35
 5/5 anonim ***** válasza:

K.Zoé, olvasd el a kérdést, nagyobbat akar a labinál, nem kisebbet. Ez az egyik, a másik meg, hogy egy nagy marhaság amit írsz, a kistestű kutyák egyáltalán nem buták, csak gyakran a gazdáik nem nevelik meg őket, mindent megengednek nekik pont azért mert kicsik és cukik, ettől lesznek olyan elviselhetetlenek. De alapból nem buták. Még olyan fajta sincs, amiről így ki lehetne jelenteni, hogy buta-e vagy sem, nem hogy mérettől tenni függővé. Ez egyed függő, egy labrador ugyanúgy lehet buta mint egy westie, de legtöbbször a butának gondolt kutya gazdája szokott buta lenni, ha nem ér el sikereket a kiképzés során (nem jól csinálja).


70 centi körüli fajta nem olyan sok van és mind olyan, hogy ha a dobermannal nem bírnál, akkor azokkal sem... Még esetleg egy leonbergi, de az is simán a fejedre nő (szó szerint) ha nem neveled meg rendesen. Izmos meg akkor lesz a kutya, ha rendszeresen edzel vele, ember sem születik eleve súlyemelő bajnoknak.

2012. aug. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!