Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nagyobb kutyáknak kötelező...

Révész Putricselli kérdése:

A nagyobb kutyáknak kötelező szájkosár sétáltatás közben?

Figyelt kérdés

Van egy labradorom és minden nap szoktam sétálni vele a városban. Nem harapós meg nagyon szereti az embereket de van aki fél tőle és megkérdezte hogy nem kéne e neki szájkosár.


Köszönöm a válaszokat !


2012. aug. 14. 10:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet

"17. § (1) Belterület közterületén - kivéve az ebek futtatására kijelölt területet - ebet csak pórázon lehet vezetni. Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes.


(2) Közterületen az eb tulajdonosának biztosítania kell, hogy az eb sem más állatot, sem embert harapásával ne veszélyeztethessen.


(3)27 Szájkosarat használni a (2) bekezdésben foglaltak végrehajtása érdekében - ha törvény, kormányrendelet vagy miniszteri rendelet a szájkosár használatát nem írja elő - kizárólag az egyed jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell."

Ebben hol van, hogy minden kutyának kéne, ráadásul hol van mérethatár?

2012. aug. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Épp ezért kérdezem, mert tudtommal NINCS benne ilyen rész (nemrég vizsgáztam állatvédelmi jogból), de hátha én vagyok vaksi.
2012. aug. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Szilvi & Argos ***** válasza:
50%
A helyi állattartási rendeletek törvényellenesek szinte minden településen, hiszen a létszámot sem korlátozhatják és a szájkosarat sem tehetik kötelezővé, lévén a kormányrendelet magasabb szintű...és a kivételek között törvény, miniszteri rendelet és kormányrendelet szerepel
2012. aug. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Utolsó: Ez komolyan így van? Honnan tudom, hogy a mi városunkban is "felesleges" a korlátozás? Van egy elég nagy testű kutyám (dogkeverék van úgy 70-75 centi marmagassága), de olyan mint a bárány, hamarabb futna ki a világból minthogy egy légynek is oda kapjon. De mivel ekkora böhöm nagy folyton kérik a szájkosarat nem csak emberek akik sétálnak hanem közteres, rendőr, meg ferde szemmel néznek ránk az utcán.
2012. aug. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Szilvi & Argos ***** válasza:
50%
Az a baj, hogy a közteresek, rendőrök nincsenek tájékoztatva a változtatásokról...az önkormányzatoknál kéne kiverni a balhét, hogy frissítsék a rendeleteket
2012. aug. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Szilvi!


A szájkosarat kötelezővé lehet tenni helyi rendeletnek :)


"(3)27 Szájkosarat használni a (2) bekezdésben foglaltak végrehajtása érdekében - ha törvény, kormányrendelet vagy miniszteri rendelet a szájkosár használatát nem írja elő - kizárólag az egyed jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell."

2012. aug. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Szilvi & Argos ***** válasza:

""(3)27 Szájkosarat használni a (2) bekezdésben foglaltak végrehajtása érdekében - ha törvény, kormányrendelet vagy miniszteri rendelet a szájkosár használatát nem írja elő - kizárólag az egyed jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell.""


Én úgy tanultam, hogy az önkormányzati rendelet alacsonyabb rendű, mint a miniszteri rendelet, a kormányrendelet, vagy a törvény :)

2012. aug. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. aug. 14. 14:50
 19/22 anonim ***** válasza:

Egy helyi rendelet lehet SZIGORÚBB, mint egy tv. Enyhébb nem.


Tehát pl ez azt íjra, h pórázon vezetés kötelező közterületen. Egy helyi rendelet előírhatja, h pl csak a másfél méteres textil és bőrpórázt fogadja el, de azt nem mondhatja, h nem kötelező azon a településen/településrészen a póráz.

2012. aug. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

A T. polgármesterek még ezen utalás alapján ismerik az előírásokat. Holott nagy részük már változott.

[link]

2012. aug. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!