Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről szeretnék kölyökkut...

Menhelyről szeretnék kölyökkutyát elhozni, de nem igazodom ki. Segítene valaki?

Figyelt kérdés

Kölyökkutyát keresek, Pest megyei menhelyek érdekelnének. Azért írok, mert nem találtam olyan adatbázist, ahol a menhelyek weboldalai megye szinten fel lennének tüntetve.

Egy budapesti és egy szentendrei menhelyet nézegettem, de elvétve akadtam kölyökkutyákba.

Azért ragaszkodom a kölyökhöz, hogy mellettem szocializálódjon. Kertes házba lenne egy tacsi mellé, a termet, fajta mindegy, szerelem első látásra a döntő. Van autóm, így többet meg tudnék nézni, ezért keresek Pest megyén belül, vagy Bp vonzáskörzetében.

Másik alternatíva, hogy tenyésztőtől vásárolok kölyökkutyát, de gondolom egy menhelynek nagyobb segítség, ha jó helyre kerül egy kutya. Amúgy ha vásárolnék, basset houndot vennék. Néztem két ígéretes kennelt, de jelenleg nincs alom, ezért gondoltam a menhelyre. Szaporítótól nem érdekelne.

Köszönöm, ha valaki segít.



2012. aug. 14. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link] (innen mégnagyobb segítség, mintha menhelyről vinnél)

2012. aug. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
a noé éllatotthont nézted már?
2012. aug. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az ebtelep.hu az Illatos úti gyepmesteri telep (NEM menhely!!!) honlapja. Tele van kölyökkutyákkal. Ha onnan hozol kölyköt, az a legnagyobb segítség, amit nyújthatsz!

[link]

2012. aug. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Az illatos úti gyepmesteri telepet nem ajánlom. Én onnan hoztam el egy kiskutyát, és egy hétre rá elpusztult. Férges volt, gyomorcsavarodása volt, babéziás kullancs volt benne, szóval volt egy két baja. Ebben az a legszebb hogy mielőtt örökbefogadtuk, a telep állatorvosa megvizsgálta és simán kiadta betegen...

Szóval amit én ajánlani tudok, az a Noé Állatotthon Alapítvány. XVII. kerületben van. Közel 900 kutyájuk van. És ebből most elég sok a kölyök. Én önkénteskedem náluk, és elég jó hely :) A kutyák más kutyákkal együtt vannak, és nem egy 2x2 méteres ketrecben tartják őket. És emellett az orvosi ellátásukra is odafigyelnek. És ha megürül náluk egy-egy hely, akkor előfordul, hogy az illatos útról hoznak el kutyát, "helyrerakják", aztán egészségesen örökbe adják.

Szerintem mindenképpen nézz ki oda. Minden szombat nyílt nap náluk. De ha gondolod, fent vannak Facebook-on, ott is rájuk kereshetsz :)

Sok sikert a kutyushoz!

2012. aug. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyepmesteri telepek nem kötelező gyógyítan ia kutyát. Épp ezért lassan hőstett, ha onnan hoz valaki egy kutyát. Az meg érdekes, h 1 hét alatt nem vittétek dokihoz.
2012. aug. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

délután hoztuk el és másnap rögtön elvittük dokihoz. és azóta minden nap visszajártunk hozzá... de hiába.

am persze, hőstett. és jó hogy vannak ezek a telepek, csak senkinek nem ajánlom, hogy átélje azt, amit én átéltem.

2012. aug. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Állatvédő szervezetnél önkénteskedsz és nem ajánlod, hogy gyepmesteri telepről hozzanak ki kutyát? Furcsa egy állatvédő vagy! Nyilván szörnyű, amit átéltél, de igaza van annak, aki írtam, hogy a gyepin nem kötelességük gyógyítani az állatot. De megmenteni onnan annál nagyobb dolog!!! Ha még le is beszéled róla az embereket, azzal a biztos halálra ítélsz jónéhány kutyát! Pedig bizony, vannak ott egészséges, tündéri kutyák, akik éppúgy egy szerető gazdira vágynak, mint akik egy biztonságos menhelyen várnak. Még nagyobb szükségük van a segítségre! Neked sajnos nem volt szerencséd. Tudom, hogy borzasztó. De miért ne lehetne esélye a többi ott raboskodónak? Ne vedd el tőlük az esélyt!

(Ui.: sok ex-illatosúti EGÉSZSÉGES kutya kering a neten gazdát keresve, mert ideiglenes befogadók hozták ki őket, hogy esélyt adjanak nekik és a felszabadult helyükkel megmentsenek még egy életet.)

2012. aug. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!