Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretnék egy Szibériai...

Nagyon szeretnék egy Szibériai Husky kutyát és apukámnak az a kifogása ellene, hogy amikor születem 1998-ban volt egy Husky támadás és kinyírt egy családot? Ez igaz? Szakértők válaszát kérem SÜRGŐS!

Figyelt kérdés

2012. aug. 14. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez mind nevelés kérdése, fajtától független. Szomszédunkba is van, és akármikor átmehetek hozzájuk, enni is szoktam vinni neki, ha nincsenek otthon,és rám bízzák, hogy etessem meg. Nem kell tartani tőlük.
2012. aug. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Minden kutya képes ilyet csinálni, ha rosszul tartják. Csak emberi hiba miatt történik ilyen, vagy nagyon súlyos idegrendszeri gondok mellett (ami szintén emberi mulasztás). Normális bánásmód, mozgatás, foglalkozás mellett ilyen nem fordulhat elő. Ha pedig normális tenyésztőtől veszel kutyát, garantáltan nem lesz idegrendszeri gondja. Ilyen fokú kutyatámadás szinte 100%-ban verés, bántalmazás, súlyos elhanyagolás miatt történik.
2012. aug. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt az nem husky,hanem malamut volt,ha jól emlékszem kettő. Csecsemőt öltek meg. Nyilván a médiából nem lehet a teljes igazságot megtudni,de alapvető dolog,hogy kisgyereket nem hagyunk felügyelet nélkül semmilyen kutyával. Két kutya ráadásul már falkaként viselkedik és,ha nem megfelelő a szocializáció,akkor náluk kisebbre prédaként tekinthetnek. Egy husky (vagy malamut) soha nem fog emberre támadni,ha megfelelően van szocializálva(amúgy is minimális lenne az esélye),de soha senki ne hagyjon kisgyereket felügyelet nélkül.
2012. aug. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt huskym. El sem tudnám képzelni erről a fajtáról hogy agresszív lenne. Többnyire barátságosak, még az idegenekkel is. Viszont például a kisállatokat kergetik/megölik. Én is úgy tudtam hogy csecsemőt öltek meg, szerintem az sem agresszióból történt, hanem puszta játékszernek tekintették a gyereket. És igaza van az előttem szólónak: egy csecsemőt nem szabad felügyelet nélkül hagyni. Nem a kutya volt a hibás, hanem teljes mértékben a szülők!
2012. aug. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, mondd meg az apádnak, tudja-e, hogy mennyi családapa nyírta már ki a családját...
2012. aug. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a jégmező közepén, távol a civilizációtól húzzák a szánt a huskyk, ott a legkisebb agresszivitás is megengedhetetlen, mert teljesen egymásra van utalva a falka és a hajtó. Ezért a husky alapvetően békés fajta. Sajnos egy időben nagyon divatos volt, agyonszaporították, az idegrendszerre nem nagyon figyeltek, ezért egyre több agresszív husky jelent meg. De a felelős tenyésztőtől származó huskyk nem agresszívak, ott kiselejtezik az agresszív kutyákat. Persze a gazdának is van felelőssége, ha utánanézel a fajta igényeinek és szükség esetén elviszed kutyasuliba, garantáltan nem fog megtámadni senkit egy jó helyről származó husky.
2012. aug. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válkaszokat remélem megkapom a kutyust , én is gondoltam hogy roszul bántak a kutyusal remélem apuzm megondolja magát
2012. aug. 15. 10:49
 8/9 Hovarju ***** válasza:

Az az eset, amire az apukád gondol Csepelen történt. Egy malamut mart halálra egy pár hónapos ikerpárt.

Egy kis panel lakásban lakott a fiatal pár a kutyával. Az édesanya félt a kutyától. mikor megszülettek a gyerekek, a kutya nap közben - ha az apa nem volt otthon- a WC-be volt zárva, hogy ne találkozzon se a gyerekkel, se anyukával.

Aztán egyszer kiszabadult és megtámadta az a "valamit", ami furcsa hangú, furcsa szagú volt és ami miatt Ő már a falka kitaszítottjának számított. (ilyen eset bármilyen fajtájú kutyával előfordulhat, amivel nem foglalkoznak rendesen)


De egy jól nevelt szófogadó kutya nem csinál ilyet, bármilyen fajta.

Persze az alap, hogy kis gyereket nem hagyunk egyedül felügyelt nélkül kutyával. (semmilyennel sem)


Bármilyen fajtát választassz, tanítani és foglakozni kell vele, és ha első kutya, akkor én javaslom a kutyaiskolát is, ahol mindannyian sokat tanulhattok.

Ha tenyésztől veszitek, akkor Ő is sokat fog tundi segíteni.

Jó kutyázást kívánok.

2012. aug. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm már volt egy puli kutyám 13 évig élt , de minden évben járatnám kutya iskolába a huskyt nálam kint szaladgálhat majd a kertben éls mindenap 3 óra futás lesz :)
2012. aug. 15. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!