Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jelenleg kint vagyok Ukrajnába...

Jelenleg kint vagyok Ukrajnában a kiskutyámmal Mielőtt kiutaztunk volna érdeklődtem az orvosnál hogy mi kell egy kiskutyának ha ilyen úgymond harmadik országa utazunk mint Ukrajna. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Az orvos volt azt mondta hogy útlevél, mikrochip, és a kötelező oltások. Most hogy kijöttünk pedig kiderült hogy kellett volna egy szerológia vizsgálat is.

Amiről nincs papírom, az orvost hívtam aki utána érdeklődött az orvosi kamaránál ahol őt is tájékoztatták erről és csodálkoztak hogy kell ilyen Ukrajnába, mikor már Angliába sem kérnek ilyesmit. Azt mondta ha hozom haza hivatkozzak orvosi szakértelmi hibára.


Eldugni eszem ágában sincs, de nem szeretném karanténban hagyni. Nem tudok érte visszautazni mert vagy 500 km-re lakok a határtól és ki tudja hogy mit csinálnának ott vele. és úgy gondolom ez nem az én hibámból történt. Mindennek utánajártam idejében. Elvehetik tőlem, ha nem az én hibám? Még utazás előtt a határőrséget is felhívtam hogy milyen papírok kellenek, ahol szintén a chipet és az útlevelet mondták. Semmi mást. Mit csináljak? Volt már valaki ilyen helyzetben?


2012. aug. 14. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Annyira nem járhattál uána, mert nincs eldugva ez az infó.


[link]


"6. Szerbiába, Ukrajnába, Oroszországba történő beutazás feltételei


A beutazáshoz hatósági állatorvosi igazolás kell csak, amit az utazás előtt 3 napon belül kell beszerezni. Az állat azonosítása nem követelmény. Oroszországba a belépés előtt 3 napon belül kötelező a féregtelenítés és a kullancs elleni kezelés elvégzése és igazolása. (Ez utóbbi 2011. júniusi információ Oroszország magyarországi nagykövetségétől.) Ha azonban az állattal vissza is akarnak jönni Magyarországra (vagy az Európai Unióba), akkor szükséges még a következő:

•Mikrochipes megjelölés (ISO 11784, illetve 11785) vagy tisztán, egyértelműen olvasható tetoválás (2011. július 03. napjáig)

•Érvényes veszettség elleni védőoltás a 3 hónapos kor betöltése után,

•A veszettség elleni védőoltás beadási dátumától számított 30. naptól vérvétel és a vérminta titer-vizsgálata.

Megfelelő eredmény (0,5 NE/ml) szükséges a visszautazáshoz."



És hivatkozhatsz te az atyaúristenre is, valszeg nem fognak átengedni. De a titer ott is megcsináltathaó, csak sok időbe telik (itt is), és nem két Ft.


De elvileg, ha a beadástól nem telt el 30 nap, akkor még visszanegednek (a szabályzat szövegéből én így értelmezem).

2012. aug. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséged! igen lehet hogy jobban utánajárhattam volna de azért vannak az orvosok hogy tudjanak róla.valamint a határőrség is beszámolhatott volna ilyenekről.

gondoltam arra hogy fizetek büntetést ha kell és utólag elküldöm a vizsgálat eredményét.

de nem szeretném ha elvennék tőlem.teljesen tanácstalan vagyok.másfél éve van kutyám,most utazom először vele így.teljesen tapasztalatlan vagyok ebben a témában :S

azt mondták lehet hivatkozni orvosi szakértelmi hibára? te ezt tennéd?

2012. aug. 14. 21:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nem. Én ha ebbe a helyzetbe kerülnék, akkor kint megcsináltatnám a titert.

(igazából ha ebbe a helyzetbe kerülnék, akkor is el tudnám intézni h átengedjenek, mert vannak olyan Ukrajnában lakó rokonok, akiknek 1-2 telefon és elintézik)


Az átcsempészést pedig szerintem meg se próbáljátok.

2012. aug. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy azt mondták hogy Kijevbe csinálnak csak ilyet, mi meg Beregszászban vagyunk és pénteken már megyünk haza.egy ilyen vizsgálat meg 2 hétig tart :S

nekem semmi ismerősöm nincs :( és az a legrosszabb hogy nem tehetek már innen semmit. a neten nem kutakodtam ennyire sajnos.bíztam egy orvosban és mégis én iszom meg a levét.

soha nem volt még távol tőlem a kutyusom egy napnál tovább :S nemtudom mi lesz. de köszönöm szépen :(

2012. aug. 14. 22:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, h csak Beregszászon vagytok? Akkor menj el szépen a határátkelőhöz (nincs 10 km) és kérdezd meg az ott posztoló emberkéket.
2012. aug. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!