Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tükörmódszer, tüköriskoláról...

Tükörmódszer, tüköriskoláról negatív vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Tükörmódszer, tüköriskoláról negatív vélemények, tapasztalatok?

Amit kifogásoltok mind a suliban , mind a módszerben..

Köszi előre is


2012. aug. 14. 20:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
21%

Nem vagyok tükrös, de ez mire jó?

Vannak emberek, akiknek tökéletesen beválik. És vannak, akiknek nem. És ez nem bármelyik iskola hibája .

2012. aug. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 anonim ***** válasza:
77%
Én türkös vagyok, semmi negatívumot nem tudok mondani, de biztos van, akinek nem jön be az ő szemléletük illetve módszereik. Esetleg annyi, hogy némelyikük kissé elvakult, és csak egy módszert istenít, de ez sem a nagyobb százalékuk.
2012. aug. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 anonim ***** válasza:
86%
Hobbi kutyásoknak nagy segitség lehet a normális együttéléshez.
2012. aug. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 anonim ***** válasza:
82%

Ami nekem negatív tapasztalatom:

- nevetségesen drágák

- problémás kutyákkal nem igazán tudnak mit kezdeni, nekem legalábbis nem tudtak, pedig így utólag szemlélve a dolgot, nem volt komoly az a probléma

- olyan vizsgarendszert lehet náluk csinálni, aminek nincs nemzetközi elfogadottsága, ehhez képest ez is elég drága


Mindemellett sok kezdő gazdinak jó, a kutyaovijuk pedig nagyszerű! Az sem mindegy, hogy nagyon sok dolgot megtanulhat a kezdő gazdi a kutyatartásról.

2012. aug. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/87 anonim ***** válasza:
33%
Azért érdekelne, mi volt a kutyus problémája, mert nálunk olyan rotit sikerült 'megjavítaniuk', aki az elején kutyára, emberre őrült módon támadni akart. Érdekes, hogy ezt írod, szerintem pont problémás kutyusokhoz jók. Amúgy hol próbálkoztál?
2012. aug. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/87 anonim ***** válasza:
100%
Népszigetiben. A problémánk: nem bírtunk őrjöngés nélkül elmenni kutyás kerítés mellett (sétánál pedig majdnem minden kerítés mögött volt egy kutya). Erre már nem is tudom, mit tanácsoltak, de csak idegesebb lett tőle. Úgyhogy saját ötlettől vezérelve a következőt tettük: megfogtuk, lenyomtuk a földre ott helyben, s addig nem kelhetett fel, míg meg nem nyugodott. Ezt annyira utálta, hogy mikor rájött, hogy minden hisztijénél ez jön, onnantól normálisan tudtunk vele sétálni, s a mai napig nem törődünk a kerítés mögül csaholó kutyákkal... hála az égnek! xD
2012. aug. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 anonim ***** válasza:
77%
Nem jártam oda, ezért magáról a módszerről nem tudok nyilatkozni. Viszont van valami, ami nekem nagyon nem szimpatikus benne, nevezetesen az, hogy iszonyatos pénzlenyúlás folyik. Kutyámmal agilityzem hobbi szinten. Szerettünk volna sulit váltani, felhívtam az egyik tükör sulit, hogy lehet-e. Mondták, hogy nem, először el kell végeznünk náluk a középfokú tanfolyamot, 30ezer forintért. Hiába hivatkoztam arra, hogy az én kutyám letette 96 ponttal a k99 2-es vizsgát, meg munkavizsgája is van, nem fogadták el. Mivel nem volt felesleges 30ezrem, amit kiszórhatok az ablakon, inkább nem mentem oda. Azt mondta valaki, ez azért van, mert a tükörmódszert nem ismerem, ezért nem tudnék tanfolyam nélkül beilleszkedni a tükör agilitysek közé. Ezt még el is fogadtam, de aztán megtudtam, hogy ismerősöm is tüköriskolába jár, most vette meg 3. kutyáját. Az első kettő már a klubba jár, persze miután mindkettővel elvégeztették a tanfolyamot, most a 3.-nak is el kell végeznie, anélkül nem járhatnak frizbire. És még kedvezményt sem adnak neki, pedig már kisebb vagyont elköltött náluk. Mi ez, ha nem pénzlenyúlás?
2012. aug. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/87 anonim ***** válasza:
77%
Én is a pénzlenyúlás miatt hagytam ott a tükörmódszeres iskolát. Ahová utána jártunk, ott is K99-es vizsgarendszerre lehetett járni, de ott közel sem voltak olyan túlkapások.
2012. aug. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 anonim ***** válasza:
83%
Ez tényleg pénzlenyúlásnak hangzik. A miénkban adnak kedvezményt, ha valaki 2. kutyával megy. Köszi, hogy leírtad a tapasztalatod, Giniras.
2012. aug. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 anonim ***** válasza:
29%
A pénzlenyúlásról csak annyit, hogy ez egy szolgáltatás, amit lehet igénybe venni vagy nem igénybe venni. Valószínűleg azért kerül ennyibe, mert ennyiért eladható és ennyiért megéri nekik dolgozni. Én se dolgozom ingyen, ők se és gondolom ti se, hiszen valamiből fizetni kell a kaját, a rezsit, a fodrászt, az állatorvost és még sorolhatnám. Amikor egy kazán szerelő a fél órás karbantartási munkáért elkér 20 ezret, akkor 30-50 ezer egy 21 órás tanfolyamért nekem nem tűnik soknak. Persze az új kutyámmal én se fogom újra járni 2*30-ért az alap és körépfokot, mert nincs rá szükségem. Akkor már inkább eljárnék ebből a pénzből a szemináriumokra.
2012. aug. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!