Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden kölyök kutya "éhezik",...

Minden kölyök kutya "éhezik", fel tudná falni a világot?

Figyelt kérdés

Szóval minden kölyök éhenkórász vagy csak az enyém tudná felfalni a világot?

Esetleg keveset adok neki enni? Azt nem nagyon hinném, nem sovány.

Most 3 hónapos és valahol 3 és 4 kiló között van. Elméletileg közepes-nagy méretű lesz, anyja németjuhász jellegű keverék, apja olyan erdélyi kopó féle.

Jelenleg Bosch Junior Maxit kap, napi 100-120 grammot 4 részre elosztva. Keveset adnék neki?

A helyzet az, hogy kimérve vettem, az eladó mondta, hogy ennyit adjak.

Ha átlépjük a 120 grammot, akkor folyóssá válik a végtermék.

Kicsit el vagyok keseredve, mert mindenki, aki látja azt hiszi hogy éheztetem, mert mindent felvenne a földről és mindent megenne.... nem tudom.... :(


2012. aug. 15. 07:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor most megnyugtatlak, nekem 11 évesem, még mindig ilyen! xD Szép kilátások, mi? :D De komolyra fordítva a szót, szerintem ez normálisabb, mintha azon kéne aggódni, hogy nem eszik. Így lehet a nevelésben is jól motiválni. Másokkal meg ne törődj.
2012. aug. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyon kevés neki!

Itt van a bosch etetési útmutatója, min 315g-ot kéne neki már most adni belőle:

[link]

Szépen kezd el emelni az adagját, mert így nem fog rendesen fejlődni!

2012. aug. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is ilyen.:) Ő is 3 hónapos, ha szétdurranna, akkor is felfalna mindent.:D

De szerintem ez még mindig jobb, mint a másik kutyám, mert ő meg elég válogatós. Mondjuk ő meg mindig annyit eszik, amennyi neki pont elég, ha nem éhes tovább akkor ott hagyja.

2012. aug. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Dórifanni ***** válasza:
49%
Szia! Teljesen normális ha habzsol, hiszen az alomban megszokta h gyorsan kell enni és amennyit csak bír! a táp jellegétől függ h mennyit kell adni neki. valamelyikből több valamelyikből kevesebb kell. Kövesd a használati útmutatót, de bízz a józan eszedben is! Nagyon tudom javasolni h egy kis habzsolásgátlót vess be. A tálja közepébe rakj egy hatalmas követ és a köré rakd a kaját, így nem fog tudni olyan gyorsan enni, mintha akadálytalanul nyakalhatná. Valamelyik kutya szép lassan rájön, h nem kell habzsolnia, hiszen itt mindig kap enni és a tálat is kinyalhatja és magától rájön h nem kell félnie az éhségtől. Valamelyik kutya meg szimplán így szeret enni, az emberek közt is van aki komótosan, valaki meg zabálva étkezik. A pici kutyus ráadásul nem tudja h mennyi neki az elég, és ezt neked kell megtanítanod! Én még azt is tudnám javasolni h csökkentsd az étkezése alkalmakat. Így egyszerre többet ehet. Most nagyon dívik h etessük 4-5 alkalommal a kutyát, ezt megelőzően 2-3 alkalmat javasoltak. Hidd el nem fog éhen pusztulni, csak még tanulnia kell a dolgokat. Hajrá:D
2012. aug. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Azt hiszem nem lesz egyszerű dolog rájönni erre az optimális mennyiségre, hiszen egyre növekszik és egyre több kell neki. :)

De éhen halni nem fog, az tuti :D


Szerintem egyenlőre azt kell kisakkozni, hogy mennyi az a mennyiség, amitől megfelelő lesz a kaka. Nem azt mondom, hogy híg, de nem is olyan "normál". "Formázottnak" néz ki, de olyan felvert tojáshab állaga van. Vagy lehet hogy csak azért ilyen, mert habzsol és nem rág?

2012. aug. 17. 07:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy érdemes lenne tápot váltani, de ha tényleg egy közepes vagy annál nagyobb kutya lesz belőle a szülők alapján, akkor nem normális, hogy a harmadát eszi, mint kéne olyan +- 20%-os eltérés szokott lenni általában (happy dog esetében meg több helyről is hallottam, hogy 2x annyira volt szükség, mint az ajánlott mennyiség).

Esetleg érdemes lenne megkérdezni az állatorvost ha mentek legközelebb hozzá, mert ez így tényleg kevésnek tűnik.

A habzsolás meg tényleg jellemző a kölykökre, de itt most szerintem közrejátszik az étel mennyisége is.

2012. aug. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Dórifanni ***** válasza:
Szia! az jutott még eszembe h sokat segítenél neki ha kevernél a tápjába rizst... mert az keményíti az ürülékét... csak vízben kifőzve kis sóval. Próbáld ki! és még a szőre is szép lesz tőle!:D
2012. aug. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!