Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretnék egy Szibériai...

Nagyon szeretnék egy Szibériai Husky-t de nem tudom hogy mien gazdinak kéne lenem és, hogy ez mien elkötelezetségekel jár?

Figyelt kérdés
kutya,husky,nevelés

2012. aug. 15. 10:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%
Elsősorban a husky nem való első kutyának. Nagyon nevelni kell, és aki nem ért hozzá, annak a kutya könnyen a fejére nőhet. Naponta órákat kell futtatni, szellemileg fárasztani, mert ha nem teszed, akkor elszökik. Bámulatos magas kerítéseket is megmászik, ha unatkozik. Elkötelezettség hogy szigorúan naponta mit mondjak? 2 óra hossza monoton futást igényel. Benne van a vérében a sprint, ezt ki kell elégíteni. Nagyon következetesnek, szigorúnak kell lenned vele.
2012. aug. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Már volt egy Puli kutyám nagyon sokat foglalkoznék vele mindenap 3 órát futnánkés szigoru gazdi lenék járatném kutya iskolába minden évben (én szeretek futni országos bajnok vagyok azért is választanám)a keritésunkon nem hiszem hogy át tud mászni még én se tudok XD

még azt szeretném kérdezni hogy menyire ragazkodik a gazdájához , és halotam hogy csak egy emberhez ragazkodnak és a töbi családtagot bántják ez igaz vagy hülyesdég?

2012. aug. 15. 11:08
 3/18 anonim ***** válasza:

Ha láttad már a tv-ben, hogy elsősorban alaszkai szánhúzó-kutya. Hosszú órákon át képes nehéz rakománnyal megrakott szánokat húzni, és még közben igen jó sebességgel futni.

No az a leterheltség az ideális neki!!

Másrészt nagyon okos, ha te nem tudsz az ő irányítója lenni, szellemi, akarati, egyéb téren, majd ő lesz a tied.

(A végén te húzod a szánt, és az ő kezében lesz a gyeplő) :))))

2012. aug. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
rendben és honan érdemes veni tudsz valakit aki tenyészti őket?
2012. aug. 15. 11:16
 5/18 anonim ***** válasza:
Egy kérdésem azért lenne. Hány éves vagy?
2012. aug. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
15
2012. aug. 15. 11:27
 7/18 anonim ***** válasza:
24%

nekem huskym van és első kutyának vettem 10.000 Ft-ért :) pár hetes volt mikkor elhoztuk és már 3 éves :)) nagyon szeretjük,de ha nem az van amit ő akar ( ami sokszor előfordul) akkor összehúzza a szemeit és félelmetesen néz :D

[link] ő az én huskym :)

a mi kutyánk nagyon jól bevan tanítva :) kb 1 méteres kerítés van az udvarunkba hogy elválasszuk a kerttől és NEM ugorja át pedig az idegen macskák is ott rohangálnak ,amit néha megkerget,ha kiengedem a kertbe futkározni jó 2-3 óra hosszáig :D 1-2 nap alatt betudok neki mindent tanítani :) és pedig 13 éves vagyok:) régen mikor elhoztuk nagyon félt a macskáktól de most már ez fordítva van,de nem bántja őket..a kennelt nem szereti mert nem szoktattuk hozzá ezért hasított fákat tárolunk a kennel felébe :D kutya házba se alszik csak télen néha,hanem a garázsba a falhoz van támasztva pingpong asztal és az mögött alszik,és most se akar kijönni onnan csak ha megzörgetem a fűnyírót mert attól fél :) az én kutyám nem szeret annyira ugatni:) vonyítani még főképp se :D a színes virágok szirmait leharapja majd kiköpi ezért ha anyukád szeretni a virágokat akkor nem egy jó fajta kutya, de nevelés kérdése :) a fagyis kocsi hangjára bepörög és addig nem nyugszik míg nem veszünk neki tölcsért:) és a fagyi alját is megkapja mindenkitől :D az ln kutyám MINDENT megeszik amit kiadok neki :D

ha valamit mégg nem írtam le akkor leírom :)


13/Lány

2012. aug. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
gyönyörü kutya remélem jol nevelt lesz az enyém is szerencsére nálunk csak bokrok vanak csak atol félek hogy szétkaparja a kertet és apukám szivrohamot kap miattaXDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
2012. aug. 15. 13:15
 9/18 anonim ***** válasza:
Legyen elegendő mozgástere, magas kerítésetek. Határozottnak kell vele lenned, és sokat kell vele foglalkoznod. Nekem is első kutya volt, és nem bántam meg. Miért pont a huskyt választottad amúgy?
2012. aug. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
nekem nem az elsö kutya már volt egy pulim . és azért választotam mert látam a kutyahideg filmet és nagyon meghatot és rááltam a huskykra és már nagyon megszeretem öket
2012. aug. 15. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!