Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kilenc hetes kutyáim eszik a...

Kilenc hetes kutyáim eszik a macska ürüléket! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mielőtt azzal bombáznátok, hogy "össze kéne szedni, nem pedig az interneten lógni", várjatok.


Tehát van kettő 9 hetes rottweiler kiskutyám. Van egy szintén 9 hetes kiscicánk is, és a szomszédban lakik 3-4 felnőtt macska, akik mind ide járnak, mivel az ő saját kutyájuk elzavarja őket.


Eddig nálunk sem volt kutya, így bátran ide járhattak (szerintük, legalább is), szanaszét kakilták a füvet. Néha összeszedtük, oké.


Most viszont elég gáz a helyzet, mert a két kutyát többször azon kaptam, hogy tele szájjal, élvezettel eszik a macskasz*rt.


Minden egyes nap takarítom a kutyák után az udvart, mert sajnos még nem kakilnak egy helyre. Tehát, foglalkozok az üggyel. Ilyenkor természetesen összeszedem a szomszéd és hazai macskasz*rokat is, de sajnos nem tudok óránként ellenőrzést végezni a kert minden négyzetméterén, hogy "vajon van-e új termés".

Eleve, mikor szedem őket össze, le kell hajolnom, és úgy kell kutatnom a füvet, amiben persze alig látszanak a kakik, mert még nem csinálnak kilós adagokat. Viszont sokat. És nem kicsi az udvar, és sok a fű.


Valaki tudna valami megoldást erre?


Nagyon nem örülök, hogy a macskakakis szájukkal nyalogatnak engem, és egyébként sem tesz jót szerintem mindenféle dög macska ürüléke egy fejlődő (és nem fejlődő) szervezetnek.


Mikor meglátom, hogy mit csinálnak, azonnal odaszaladok, jól leszidom őket, néha jár egy lökés a popsijukra. Ekkora összehúzzák magukat, angyalokká válnak, de két nap múlva már megint azt látom, hogy tele van a szájuk, és rohadt boldogok.


Ha valaki a macskaalmot javasolná, nos, a mi cicánknak remekül bevált a cipősdobozba tett homok. A szomszéd cicák is elég gyakran kakilnak a rózsabokrok alatti homokos részhez, de ott is megtalálják a kutyák. Szóval nem megoldás az, hogy tegyek ki macskaalmot.


Segítsetek, légyszi!


2012. aug. 15. 13:08
 1/5 Mysticista ***** válasza:

nem a macska kakilása a baj, hanem a kutyával van a baj. a macskát nem tudod lenevelni arról, hogy kakiljon, sem arra, hogy kültéren hova. a kutyát viszont letudod nevelni a macskakaki megevéséről. nem a macska a hibás! azért nem dög egy állat, mert kakil. rengeteg téma fogllakozik ezzel: google. vagy fordulj szakemberhez. amúgy meg nekünk is ette. és áványi anyag hiánya volt a kutyának. ezért eszi. orvoshoz vittük, kezelte, azóta nem eszi.

4 macska - 1 kutya a háznál.

2012. aug. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egy szóval sem mondtam azt, hogy a probléma az, hogy a macska kakil. Ha ez lenne a gondom, akkor az lenne a kérdésem, hogy "Miért kakilja tele a szomszéd macska az udvaromat?". Szerintem azért egyértelmű, hogy a kérdésemben a fő szerepet a Kutya játszik.

Az, hogy ásványi anyag hiánya lenne, hát, nem tudom. Lehetséges, de nem vagyok szakember. Minden esetre köszönöm a válaszodat, én is el fogom vinni őket állatorvoshoz, hátha tud valamit mondani...

2012. aug. 16. 11:59
 3/5 anonim ***** válasza:
szólj a szomszédnak akié a macska, hogy kéne nekik macska alom mert ez így nem lesz jó, hogy a te területedre kakilnak, szerintem a gazdájuk hibája, mert biztos nincs otthon macskaalmuk...
2012. aug. 17. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Mysticista ***** válasza:
kinti macskának nem kell alom. és bele se menne. a kutyát orvoshoz kell vinni, nekünk ugyanez volt, mint írtam. adott neki étrendkiegészítőket, és megszűnt ez a probléma. sok kutya amúgy a saját ürülékét is megeszi. orvos tudni fogja mi a bibi. amúgy nem lesz baja a kakitól, mienk rengeteget megevett mire helyrejött. sajátját is. de kutya baja. amúgy pointer a kutyus.
2012. aug. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És ezt a táplálékkiegészítőt, amit kaptatok, folyamatosan kell neki adni, vagy egyszer beadod neki azt a mennyiséget, amit kell (egy doboz, egy csomag, stb), és soha többé nem fogja enni?
2012. aug. 17. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!