Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Karácsonyra lehet venni...

Karácsonyra lehet venni kiskutyát? És ha szobatisztaságra elő van nevelve nem lesznek gondok a téliszünet utánnal?

Figyelt kérdés
Mármint én ugye arra gondolok h nekem reggel 7:45-kor elkell mennem otthonról és csak 5-6 óra hossza után érek haza.Addig kibírna a kiskutya? és ha nem akkor lehetnek bajok a szobatisztaságra szoktatással?H szoktassab szobatisztaságra?Sztetek aki karácsonyra kapott kiskutyát az válaszoljon na de sztetek jól meg lesz a kiskutya úgy is?Köszi a válaszokat

#kiskutya #yorkshire terrier #karácsony.szobatisztaság
2012. aug. 15. 18:40
 1/2 anonim válasza:

Egy kiskutyának (8 hetes) legalább napi 6 sétára van szüksége, hogy kibírja a napot. Amikor az enyém volt 3 hónapos, vittem reggel 5-kor, 9-kor, ebéd előtt egy gyorsra, 2-3 óra körül egy min. másfél órás sétára, 7 óra körül, este 11-kor, és sokszor éjjel 3-kor. Ez ősszel-télen volt.

Vannak kutyapelenkás módszerek, de szerintem az a kutyának, és a családnak sem jó.

A Karácsony varázsa gyorsan lecseng, a gyerek megunja a kutyát, a családnak elege lesz belőle, és jobb esetben a menhelyen, rosszabb esetben az utcán köt ki.

Kutyát (és más állatot is) jól átgondolva, tisztességes tenyésztőtől, vagy menhelyről érdemes választani, és nem igen szabad ünnephez kötni. A kutya nem ajándék, nem játék, hanem egy társ, akiért felelősek vagyunk.

Remélem, kielégítő volt a válaszom! :)

2012. aug. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Mi átgondoltan felelősségteljesen akarunk karácsonyra kutyát!Azért pont karácsonyra mert 1 akkor szünet van 2 a rokonunk mindíg küld pénzt és azzal egészítenénk ki amit gyűjtöttünk össze a kutya árára.
2012. aug. 16. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!