Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Allergiás a kutyám? Nektek...

Allergiás a kutyám? Nektek van allergiás kutyátok?

Figyelt kérdés

Reggelre sok kisebb-nagyobb pukli jött ki a kiskutyámon, főleg a hátán, de volt a fején is. Szúnyogcsípésre gyanakodtunk de a doki azt mondta lehet h allergia. Figyeljük, hogy mitől lehet de ötletem sincs :S Nem kapott új fajta kaját...!

Adott neki injekciót és kb 2-3 óra alatt szépen elmúlt az összes, viszont most este megint kezd kijönni rajta :/

Ha esetleg allergiás akkor hogy lehet kezelni? Folyamatosan gyógyszert kell szednie?

Ja és nem vakarózik!


2012. aug. 15. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Az allergia inkább vakarozással , szőr hullással, rágással jár,mint puklikkal,bár kitudja,ki kéne vizsgálni.. Akkor derülne ki,hogy mi a baja és hogy kell e gyógyszert szednie minden nap..
2012. aug. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha az allergiára kapott injekciótól elmúltak, akkor ez valószínűleg allergia. Kutyáknak is lehet allergia tesztet csinálni, ez megmondja, mire allergiás - ha pl mégis a tápra (allergia bármikor kialakulhat), akkor azzal kezeled, ha más összetételű tápot (pl nincs benne csirkehús) kap, melyre nem allergiás. Ha olyasmire allergiás, melyet nem tudsz így kikerülni, akkor szerintem gyógyszeres kezelés kell.
2012. aug. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 harleynagyi ***** válasza:
az En kutyam a bolhara volt allergias , meg sokszor a fure szoval naponta adok neki gyerek allergia gyogyszert ami nem nagy adag es nem veszelyes az allatra ,azota semmi baja nincs , de lehet az is hogy rossz shampoo- hasznalsz , viszont az allatorvos ha meg c sinalja a teljes allergia teszt nagyon sok penzbe kerul ...
2012. aug. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, azt én is hallottam, hogy egy allergia vizsgálat benne van néhány 10 ezerbe :/

A doki azt mondta szteroidot ad neki, de ha továbbra is panasz lenne akkor menjünk vissza, felhívtam és mondta h most várjunk 2-3 napot hátha megtaláljuk mitől lehet meg most úgyse adhat be neki néhány napig még semmit.

Pollenre gondoltam még esetleg, de azt meg sajnos nem tudom kivédeni amikor kint van a kertben.

Most egyébként "csak" 2-3 kisebb jött ki rajta, remélem holnapra sem lesz több.

2012. aug. 15. 22:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez nem valószínű, hogy allergia, inkább valami csípés lehet.
2012. szept. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!