Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség a pitbull és a...

Mi a különbség a pitbull és a staffordshire terrier között?

Figyelt kérdés
2012. aug. 15. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
2 különböző fajta szerintem. Ez a különbség. Amúgy meg számtalan fajtaleirást találsz a neten!
2012. aug. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csak annyi,hogy mikor pitbullt betiltották,egy csomó kölyök sztafiként talált gazdára.
2012. aug. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a pit úgymond a "munkavonal". Persze történeti okokból két külön fajta, de amúgy tudomásom szerint csak ennyi a különbség.
2012. aug. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

az expresszes kategóriájú "pitek" és "staffik" között sok az átfedés, többségük a két fajta keveréke.

az igazi (általában game, ritkábban súlyhúzó) pitek az igazi (törzskönyves) staffordok munkavonalának tekinthetők.

küllemileg a jól edzett pitet és a showra tartott (általában kövér) staffet elég könnyű megkülönböztetni, ám itt sincsenek egységes szabályok.

2012. aug. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy a staffik nagyobban,mint a pitek. A fejük is nagyobb,nehezebb. Nem tuti,hogy igaz,de én igy tudom.
2012. aug. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

hát nagyon nem tuti :P


a piteknek gyakorlatilag "nincs" külleme, a funkció a lényeg, nagyon nagy mérethatárok között mozognak. van köztük egészen patterdale-fejű és diszperzites vödör-fejű is, vannak "dinnyeölelő" és agaras lábúak, rövid és hosszabb törzsűek is, nagyon változatosak.


míg a staffordnak pont, hogy a küllemét uniformizálták.

2012. aug. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 zozonrg ***** válasza:
0%
Szia!A külöbség a Pit bull és az Amerikai Staffordshire terrier között annyi,mint a kannás bor és a Tokaji Aszú!Egy ágról származnak ,de az Amstaff sokkal nemesebb.Nekem volt Pit bullom de sajnos a felelőtlen szaporítótól vettem és emiatt szívbetegségben elhunyt.Most Amstaff van egy minőségi tenyészetből,de hidd el van jellembeli és fizikai külömbség is.
2012. aug. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

zozonrg azért ez a hasonlat kissé sértő...


a szaporítós kutya egyenlő a tablettás borral, nem a pit bull! az, hogy neked szaporítós jutott, az a saját gondod. rendes vérvonalból származó, jó képességű pit bull nem mérhető a staffordhoz! már csak azért sem, mert más célra valók.

ha feltétlenül analógiákat keresünk, akkor a pit egy Lada Niva, ami elmegy bármilyen terepen, a stafford meg egy elegáns BMW X5, ami még hasonlít a terepjárókra, de ritkán fordul elő, hogy a gazdája sárba vinné.

2012. aug. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 zozonrg ***** válasza:
Ez így igaz ahogy írtad!Rosszul írtam a szaporítós Pit bullra értettem a "kannás bort".De ha a tenyésztési célt nézzük akkor a viadalra a pit,családba pedig az amstaff való inkább.Gondolom azért nem viadalra akarja használni a kérdező,mert a fajtának már így is rossz híre van a sok hozzá nem értő ember miatt.
2012. aug. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi ..nkem staffom van :D
2012. aug. 26. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!