Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Hogyan szoktassam le a kutyámat énrám való ugrálásról?

Figyelt kérdés
Tanítottam már neki az ül parancsot,de sok esetben nem is reagál rá,néha meg nagyon szépen teljesíti.Amikor kimegyek hozzá,hogy elengedjem,elkezd ugrálni rám.Többhelyt is olvastam különféle módszert,pl. nem reagálás rá v. jutalmazás,ha leül,de egyik sem vált be.Amikor megdicsérem,hogy abbahagyta és leült,erre megint elkezd felugrálni.

2012. aug. 15. 22:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia :)

Nekem német juhászom van és előfordul hogy rámugrál. Elég nagy kutyus nekem meg elég kellemetlen amikor az a nagy kutyus előröl rám ugrik én meg borulok hátra. De az tényleg jó módszer hogy hagyd figyelmen kívül vagy ha felugrik emeld fel a lábad. Hogy a térded a mellkasát érje.Eközben kicsit erélyesebben mond neki hogy: NEM, vagy NEM SZABAD. Nem fáj neki csak így tudatod vele hogy azt nem szabad. Nekem általába bejön :) nekem akkor ugrál ha izgatott séta előtt:)

2012. aug. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Honnan kell "elengedni" a kutyádat?

Mennyi idős?

2012. aug. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben hagyd teljesen figyelmen kívül a kutyát, fordíts neki hátat.

Egyébként honnan is kell elengedni a kutyát?

2012. aug. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A kutyusomat éjszakára láncon tartom,vagy éppen ha nincs otthon senki.

Első hozzászólótól szeretnék kérni egy véleményt a németjuhász kutyáról,a sájátjáról is természetesen.Nagyon örülnék neki. :)

Emigy a kutya fajtája terrier és puli keverék.

2012. aug. 15. 22:20
 5/10 anonim ***** válasza:

Kutyát nem szabad láncon tartani. Nincs kerítés?

Gondolhatod mennyire megviseli, hogy láncon van, nem csoda, ha örömében rád ugrál, mikor elengeded.

2012. aug. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
A lábad emeld elé behajlítva hogy a térded érjen a felugró kutyus mellkasához,ahogy előzőleg írták,én még megszoktam fogni a nyakavége háta kezdeténél lévő bőrt és közbe mondom hogy nemszabad.A nyakbőrőst is a suliba tanácsolták,mert amikor kicsi kutyusként az alomba rosszat csinálnak a mamájuk is ott fogja meg őket és teszi el onnan a helyről.Ez a jelzés így születésüktől beléjük nevelődött hogy akkor valami tiltottat csinál ha ez a nyakbőrhúzás a reakció rá.Persze ezt csak mértékkel szabad nem megtépve.Nekem egy 2,5 éves 30kg-os goldim van.
2012. aug. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2012. aug. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Van természetesen kerités,de egypárszor átment a szomszéd udvarába,és ezért van éjszaka láncon,de nappal szabadon szaladgálhat,meg minden,mert szem előtt van. :)
2012. aug. 15. 22:59
 9/10 anonim válasza:
Én azt hallottam hogy amikor ugrik akkor rá kell lápni a hátsó lábára és úgy kénytelen lemenni. Vagy hátat kell neki fordítani. De ha már biztosan tudja az ül parancsszót akkor addig nem menj oda hozzá amíg le nem ül.
2012. aug. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha rád ugrik megfogod a melső lábait és kihúzod. Egy idő után a kutyának kellemetlenné válik ez a testhelyzet, várdd meg amíg el nem kezdi nyalogatni, rágcsálni a kezed majd engedd le.

Ismerek kutyát akit ezzel a módszerrel szoktatták le az ugrálásról.

2012. aug. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!