Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komolyan kerülhet ennyibe a...

Komolyan kerülhet ennyibe a törzskönyv?

Figyelt kérdés

Az esti sétánk egy nagy erdei túra volt a yorkimmal, és találkoztunk egy kis csapattal, velük volt összesen 4 yorki. Természetesen a második mondat az volt, hogy nem akarom e pároztatni az enyémet. Mondtam, hogy mivel nem törzskönyves, így ivartalaníttattam. Erre az egyik csaj mondja, hogy kár, de amúgy ő sem kérte ki a tk-et az övének, mert 20 ezer lett volna. Mondtam, hogy a tk. kiváltás nem annyiba kerül.

A másik csaj mondta, hogy ez nem egészen így van, mert az ő kutyájának ki lett kérve a tk, (ő kérte, hogy váltsák ki a kutyának) de neki is 20 ezerbe kerül, mert a tenyésztő rég nem kért ki tk-et, ehhez újra be kellett lépnie a szervezetbe, stb.

Ilyen van? Vagy hogy működik ez, egy tenyésztő legkésőbb meddig kérheti ki a kölykök törzskönyvét? Vagy olyat lehet, hogy az alomból csak egynek?


Nem igazán akartam belefolyni ebbe a tenyésztő vs. szaporító dologba, mert arra már rájöttem, hogy aki laikus, és nem tudja mi a különbség a felelős, tudatos tenyésztés és a szaporítás között, aki még nem járt menhelyen, nem mentett kutyát, annak napestig magyarázhatnám.



2012. aug. 15. 22:43
 1/6 petrusi ***** válasza:
75%

Egy tisztességes tenyésztő alapból bent van a MEOE-ben.

9000 FT.

A törzskönyv tagoknak 5500Ft.

Nem tagoknak 11 000Ft.

Egy tisztességes gazda meg vagy rászánja a maximum 2000 forinttal többet, vagy pedig megveszi törzskönyv nélkül, de legalább ivartalanítja.

Sosem fogom megérteni a yorkisok és egyéb pi*any@lósok gondolkodását.

2012. aug. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal nincs ilyen. Ha MEOE tag vagy, akkor 5500 Ft a tk., ha nem vagy tag, akkor 11000. Ennyi. Fél éves korig kérheti a tenyésztő a tk. kiváltását, de egy tisztességes tenyésztő nem fog ilyennel "ügyeskedni", hogy nem kéri ki az összes kiskutya törzskönyvét. Azokat a csajszikat jól átvágta egy szaporító a megszokott dumával.
2012. aug. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy almot csak egyszerre lehet törzskönyveztetni. Tehát ha van 10 kiskutya, de csak ötöt írnak az alombejelentőre, akkor a maradék ötöt már soha nem lehet törzskönyveztetni.
2012. aug. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

De az alombejelentőt a kölykök születésétől számított 180 napig kell benyújtani.

Tehát az ismerősöd "tenyésztője" nem jelentette le törődött vele (mert a fajtát magasról leszarja), majd amikor jött egy ilyen kérés, akkor befizette újra a tagdíjat (9000), beadta az alombejelentőt (2000) és kikérte a tk-e(ke)t (5500/db), és elkért az ismerősödtől 20ezret ezért a kis akcióért...

2012. aug. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy egy szaporító tk-et kérjen egy kiskutyára, valóban 20 ezer forint kell.


Számoljunk:

- TAGDÍJ: 9000 ft (nagy valószínűséggel ritkán kérnek tőle ilyet, amikor meghallják az összeget, ezért nem tagja a MEOE-nak)

- FELÜLBÉLYEGZETT TK: 9000 ft (kutyáinak nincs tenyészértéke, csak tk-e, nagy valószínűséggel egy tenyészszemlére sem vitte el, hiszen nem a tenyésztés a célja, csak a pénzszerzés a kutyák szaporításával)

- ALOMBEJELENTŐ: 2000 ft

- FEDEZTETÉSI JEGY: 2000 ft


Végösszeg: 22000 Ft.


Ilyen embertől NEM szabad kutyát venni. Ha valakinek nincs pénze fajtatiszta, tk-ezett kutyára, az inkább fogadjon örökbe. Nagyon sok fajtán belül vannak fajtamentők, sok menhelyen van fajtakutya, miért kell a pénzéhes szaporítók zsebét tömni 50-70-100 ezer forintokkal, ha ennyiért már tk-ezett kutyát is kap az ember. Aki meg nem hajlandó 20-40 ezer forintnál többet fizetni egy kutyáért, az ne tartson!!! Egy kutya tartása sokkal többe kerül, mint a vételár. Miért nem értik meg az emberek, hogy azzal, hogy ők megvesznek egy tk nélküli kutyát, arra ösztönzik a szaporítókat, hogy még több tk nélküli almot hozzon le, és passzoljon el "jó pénzért". Egy tenyésztőnek nem éri meg 30-40 ezer forintért eladni a fajtakutyát, mert sokkal többe kerül neki, de egy szaporítónak, aki sem az anyakutyával, sem a kölykökkel nem foglalkozik, nem költ a kutyákra, ez az összeg neki majdnem tiszta haszon.


Én elhiszem, hogy vannak jó hiszemű szaporítók, akik lelkesen lehoznak évente almot szuka kutyájuknak, mert szeretik a kiskutyákat, és minden hozzáértés nélkül továbbadják ezeket a kölyköket. Csak nem gondolnak bele abba, hogy az a kutya pár éven belül menhelyre kerülhet, vagy újabb szaporító áldozata lehet.


A hobbi szaporító is szaporító. Ezen nem megsértődni kell, (sem a szaporítóknak, sem azoknak, akik tőlük vásárolnak kutyát) hanem elgondolkozni azon, hogy ezért vannak tele a menhelyek, az utcák, mert egyszerűen nincs akkora kereslet, mint amennyit ebben az országban el akarnak adni, mert mindenki azt hisze, ez milyen jó üzlet.


Tenyésztőként mondom, hogy NEM!!! Ez nem üzlet. Max. hobbi. Ha egy tenyésztő elér arra a szintre, hogy a kutyái eltartják magukat, akkor az már örülhet. A szaporító nem csinálná, ha nem lenne rajta profit.

2012. aug. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az a baj, hogy olyan hosszadalmas lett volna ebbe belefolyni, és elmagyarázni nekik, hogy valami susmus tutira van a dologban. És hát lehet, hogy én sem lennék nagyon feldobva, ha egy vadidegen azzal jönne séta közben, hogy a kutyám szaporítótól van. Pláne ha kifizettem + 20 ezret a törzskönyvért.

2012. aug. 16. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!