Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most ezzel még is mit kezdjek?

Most ezzel még is mit kezdjek?

Figyelt kérdés

Mostanában minden héten érkezik ránk panasz, hogy ugatnak a kutyáink éjszaka és a szomszédok nem tudnak aludni. Már nem tudom mit csináljak. Legutóbb egy fenyegetőzést is benyeltünk, hogy csendháborításért kihívják ránk a rendőröket, ha nem kezdünk valamit a kutyákkal. Persze ötletet is kaptunk, kössük őket hátra vagy bármi (mintha az megoldaná a helyzetet).

Hozzátenném, hogy a kutyáink baromira nyugodtan alszanak a helyükön, ha nincs ami "felizgassa" őket. Minden másnap kóborolnak erre mindenféle kutyák, akik leállnak veszekedni a mieinkkel kerítésen keresztül. Most is csak 5-ször voltam kint elzavarni őket, de 2 perc és visszatalálnak, kezdődik minden előröl.

Nagyon mérges vagyok, hogy minket szidnak, holott úgy gondolom a kutyáimnak ez egyfajta természetes reakciója, védik a területüket. Legszívesebben kiállnék az utcára MOST óbégatni a halál csendes faluba, hogy jöjjön ide ezeknek a kutyáknak a rohadt gazdája és szedje össze őket, akkor talán az enyémek is k*ssban maradnak... Nagyon felidegesítettem magamat. Nem is tudom mit remélek, csak jól esett kiírnom magamból. A lényeg, hogy már nem tudom mit kezdjek ezekkel a helyzetekkel. Hiába mondom, hogy az idetévedő kóbor ebek zavarják fel (az amúgy birka) kutyáimat, magasról sz*rik rá mindenki, akkor is mi vagyunk a hülyék és ha nem tudjuk kezelni a saját kutyáinkat, akkor vitessük el innen őket.

Ti mit tennétek?



2012. aug. 16. 00:45
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Nem értem, a falu többi kutyája nem ugat amiért ott mászkálnak a kóbor ebek? Vagy csak rád vannak szállva a szomszédok, és ez egy jó indok hogy beléd köthessenek?

Egyébként ne a kóbor kutyákra legyél mérges hogy oda járnak, épp elég szomorú hogy vannak ilyen állati sorsok.

2012. aug. 16. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%

Ha tudod, hogy azok a kutyák a "baj" okozói, akkor mért nem hívod ki a sintért, amikor kóborolnak?

Félreértés ne essék, imádom a kutyákat. Nálunk is volt hasonló helyzet, de amikor a gaz-gazda már 4. alkalommal ment a kutyáiért a gyepire, utána megcsinálta rendesen a kerítését.

2012. aug. 16. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

hívd ki a sintéreket és akkor elviszik a kutyákat..


amúgy a faluban tényleg csak a ti kutyáitok ugatnak??

pedig egy faluba alap a kutya ugatás,azt mondom,hogy ikerházba vagy társasházba laksz a városba,ott elképzelhető,hogy zavarna pár embert az ugatás, de falun?

2012. aug. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy elég nagy távolság van a szembe lakók és köztünk, elválaszt minket emellett egy főút is. Egyik irányban 2-3 házban nincs kutya, másik irányban csak egy szomszédunk van.

Én úgy gondolom, hogy a szembe szomszédok keverik is, hogy kié ugat, a közvetlen szomszéd egy bolt, végig ugatja az éjszakát a kutya ha éppen olyan kedve van. A lényeg, hogyha előttünk császkálnak a kóbor ebek, akkor a mieinken és a szomszéd kutyán kívül más kutyát nem igazán zavarnak fel.

Őszintén nem értem egyébként szemben is van szinte mindenhol kutya az összes öregasszonynak, engem nem zavar, ha végig csaholják az éjszakát, mert nem olyan éles zaj, amit ne lehetne "kizárni", sokkal jobban zavar ha az enyémek ugatnak az ablak alatt, rájuk is szoktam szólni. Viszont ha kóbor kutyák miatt megy a "harc", akkor esélytelen őket leállítani.

Nem a kutyákra vagyok mérges, hanem az idióta gazdáikra. Alig várom, hogy bejöjjön a mindenféle felelős kutyatartásról szóló törvény, én ki fogom használni piszkosul az biztos. A környéken úgy is utáljuk már egymást az öregasszonyokkal a kutyáim miatt, igazán nem számít, ha felhívom a figyelmüket egy-két jogszabályra.

2012. aug. 16. 16:43
 5/5 anonim válasza:

Na ez a kedvencem"Ugat a kutya"Hűha micsoda hiba van a gépezetben.Nyávogjon?

A mi kutyáink a lakásban vannak (Van udvar is,de leginkább bent tartózkodnak)Ha jön a postás vagy bárki idegen természetesen ugatnak.Ha rájuk szólok csend lesz,de nem vagyok mindig itthon.Már szólt a szomszéd,hogy idegesíti,hogy ugat.Bezzeg az nem baj,hogy az ő pincsije 1méteres pórázon van kikötve egész nap és folyamatosan vonyít.

Mondtam,hogy jelentsen fel.Mégis mit mond?Ugat a kutya?

Oké,hogy modern világban élünk,de a hangszálaikat nem fogom kivágatni.

2012. aug. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!