Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért halnak meg ilyen könnyen...

Miért halnak meg ilyen könnyen a fajtatiszta kutyák?

Figyelt kérdés

tegnap még volt egy gyönyörű törzskönyves szülőktől egy szép németjuhászom, 7 hónapos. Esténként mindig hátul az udvarban ugatott, örízte a házat.


Még is mitől tudott megfulladni?!


Reggel találtunk rá hátul a kertben. Nem volt rajta nyakörv így a felakadás nem lehetett, akkor meg még is mitől? semmi seb nem volt rajta, nem habzott a szája sem.

:((((((((((((((((((((((



2012. aug. 16. 08:52
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
volt benne chip, kinek kell szólnom, hogy meghalt?
2012. aug. 16. 08:53
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem halnak meg könnyen. Főleg nem egy 7 hónapos.

Állatorvos lehet, hogy boncolással meg tudja állapítani. Ha valami örökletes probléma miatt halt meg (és nem mérgezés, vagy valami ilyesmi) akkor a tenyésztőt értesítsd.

2012. aug. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Úgy korrekt ha a tenyésztőt értesíted.

Nem halnak meg elöbb.Sajnos elkell fogadni,hogy az állatoknál is mint embereknél minden előjöhet és nem csak öregen halhatnak meg.

Ahogy írták kérhetsz boncolást ami során kiderül a halál pontos oka.Illetve az orvos chip szám alapján a rendszerbe átírja a kutyus státuszát.

Nagyon sajnálom a kutyust..

2012. aug. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet h inkább gyomorcsavarodást kapott? Ha kint őrizte a házat előfordulhat, h vacsi után nagyon ugrált. A mienk is így pusztult el sajnos. Ez nem függ attól, h fajtatiszta-e. Ez csakis a gazda felelőssége. Miénk is este még jól volt, reggelre meg sem moccant. Nem volt esetleg feldagadva a nyelve? Mert az a gyomorcsavarodás jele lehet.
2012. aug. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

hát a nyelve lila volt mikor megtaláltuk, a pupillái meg közép méretűek voltak, de mintha kicsit tényleg dagadt volt a nyelve.

Sajnos imádott ugrálni, mozogni, és kaja után is. Reggel megtudtam volna akadályozni, hogy ne ugráljon kaja után mert vele voltam, játszottam vele, sétáltattam.

De este...

2012. aug. 16. 09:17
 6/23 anonim ***** válasza:
56%

Kedves Kérdező, a tenyésztőjének szólhatsz, valamint az állatorvos boncolással meg tudná állapítani a halál okát. 7 hónaposan vagy valami örökletes baj (gyenge szív pl) vagy mérgezés lehet gyanús. De nem vagyok állatorvos...


Kedves előttem szóló 53%-os, Neked mi bajod van így kora reggel? Miért kell rögtön a kérdés feltevőjét leszólni és két hozzászólással rögtön földbe döngölni? "normális ember nem vesz fajtatiszta kutyát", "az állat elhal, vagy megdöglik". Ízlésen nem lehet vitatkozni, a szóhasználat pedig ilyenkor emocionális alapú.

2012. aug. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
mindenképpen értesítem a tenyésztőt, hogy elpusztult. :((
2012. aug. 16. 09:18
 8/23 anonim ***** válasza:

8-as vagyok.

Sajnálom, hogy ilyen hamar elvesztettétek. Kitartást kívánok.

2012. aug. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom!

Nem azért halt meg, mert fajtatiszta vagy sem.

2012. aug. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%

A gyomorcsavarodás jele a hatalmasra puffadt has,nem a bedagadt nyel....

Lehet mérgezés, gyomorcsavar(ha fel van puffadva), lépcsavarodás.

Boncolással megállapítható.

Nem értem,hogy ha elpusztul egy TK-es kutya miért akarja rögtön mindenki örökletes betegségekre meg a tenyésztőre kenni a dolgot...

2012. aug. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!