Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után body?

Ivartalanítás után body?

Figyelt kérdés

Holnap visszük ivartalaníttatni szuka kutyánkat. Veszünk majd neki gallért, de már több gazditól hallottam, hogy néhány kutya nem bírja ezt a gallért és ők inkább vettek egy bodyt a kutyára és úgy nem fért hozzá a sebhez. Nekem ez elég szokatlan megoldás!:D Ti is használtatok hasonlót? Ha igen, akkor pontosan milyet? Méretben milyen kellene? Ugyanúgy kell mérni, ahogy a kutyaruháknál (nyaktól farok tövéig)?


Ezen kívül nagyon félek az altatástól, hogy valami baj történik. Ijesztgettek már olyannal, hogy van olyan kutya, amelyik nem bírja az altatást és akkor az orvosok sem tudnak mit tenni.:( Meg tudnátok nyugtatni? Egyébként 10 hónapos a kutyus.


2012. aug. 16. 09:36
 1/4 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Nyugi nem lesz semmi baja.

Nekünk a tüzelő szukák szoktak body-t apni éjszakára a bugyi mellé,hogy tuti ne csússzon le róluk.

A méret kb. úgy tudod megmérni,hogy megméred a kutya törzshosszát a szegycsont vonalától az üllőgumók vonaláig...

2012. aug. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

mi tölcsért használtunk hogy ne vakarja a sebét mikor gyógyul és viszket,bevált teljesen.

És megértem a félelmed,mert én mikor otthagytam őt nem bírtam abbahagyni a bőgést.. De nem kell aggódni,ez egy rutinműtét az orvosoknak. Enyém is 10 hónapos volt mikor ivartalanítottuk,és olyan ügyesek voltak a dokik!! Altatás után nagyon bágyadt volt,akkor megint sírtam egy sort mikor megláttam,aztán egésznap körülötte ugráltam,egy percre se hagytam felügyelet nélkül. Enni aznap ne adj neki,inni is akkor ha már teljesen magánál van.

Szóval ne félj minden rendben lesz! Fontos műtét előtt se adj neki enni de gondolom ezt elmondta doki.


Vehetsz bodyt,ugyanaz a méret persze mint kutyaruháknál,de csak ha utána használjátok valamire:) Amúgy felesleges,jó a tölcsér. Utálni persze utálja majd,de kibírja!

2012. aug. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Akkor maradunk a tölcsérnél!:)


Igen a doki mondta, hogy ma már csak 18kor ehet utoljára és holnap is csak vizet ihat. Vajon az altatásnál bent maradhatok? Ezt nem kérdeztem meg, de szeretném, ha látná, hogy mellette vagyok, amikor elalszik.:( Már ha rágondolok is megszakad a szívem.:( Én is azzal nyugtatom magam, hogy rutinműtét, már biztos ezerszer csinálták a dokik, de ők is csak emberek, nem tévedhetetlenek és elég ha csak most az egyszer rontanak el valamit.:( Jajj szegénykém, remélem hamar felépül!

2012. aug. 16. 12:41
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem még könnycsatorna műtétnél se engedték hogy ott maradjak :/ Apósom kutyájánál meg ott maradhatott végig köldöksérv műtétnél..Szerintem orvos válogatja:)
2012. aug. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!