Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kínai kopasz kutya kozmetikázása?

Kínai kopasz kutya kozmetikázása?

Figyelt kérdés
Tesóm nemrég szerzett egy felnőtt kopasz kutyust, akinek a pofiján, és a hátán is van egy kis szőr. A szőrös részek alatt is száraz a bőre, így ott is be kell kenni, de a szőr miatt nem egyszerű. Mivel a hosszú szőrű kutyusaimat is magam szoktam nyírni, ezért gondoltam, hogy őt is rendbe szedem, de ahogy utána néztem a kozmetikázásának ledöbbentem. Géppel lenyírják, és utána rendes borotvával húzzák le kopaszra. Ez most komoly? Olyan furán nézett ki, hogy borotválják a kutyát. Persze ezt otthon nem teszem meg, de a kutyakozmetikusok tényleg így csinálják? Nem árt a bőrüknek?
2012. aug. 16. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, ez tényleg így van.
2012. aug. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem a borotválás után vmi bőr nyugtatót vagy esetleg vmi testápoló félét kennek a kutyákra..ezt csak gondolom :)
2012. aug. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Persze sejtettem, hogy nem maguktól lesznek olyan sima bőrűek, de így látni is megdöbbentő volt. Meg rengeteg képet megnéztem, és még a hobbi kutyák is borotválva vannak. Ahhoz meg, hogy ne legyen "borostás", ezt gondolom kb. hetente ismételni kell. Nem hinném, hogy ilyen sűrűn hordanák kozmetikába őket, vagy igen? Mondjuk minket annyira nem zavar a szőr, csak most, hogy nő a pofiján elég viccesen néz ki. Mint valami terrier keverék.
2012. aug. 16. 17:02
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem jártok vele kiállításra, akkor szerintem felesleges borotválgatni a kutyát. Csak a macera van vele.
2012. aug. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!