Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy baj ha védi a kutyusom a...

Nagy baj ha védi a kutyusom a területét?

Figyelt kérdés

2éves palotapincsiről van szó. Ha jön valaki akkor morog,ugat. Nem tudják megsimogatni mert elszalad és ugat tovább. Ha ott vagyok akkor meg lehet simogatni de máshogy nem ajánlatos. Még a másik ugrál, majd leszakad a farka az örömtől ő be meg ki kíséri a vendéget de morog rá.

(ha csengetnek akkor ugat, ha viszont beengedtük akkor csak morog és ki-be kíséri. Ez nagy probléma. Nem szerettem ha idegenek simogatják ezért lenne ilyen?


2012. aug. 16. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem igazad van, nem tetted helyesen, hogy nem hagytad megsimogattatni másokkal. Ő társasági kutya, nem házőrző!

Rehabilitációra lenne szüksége, hogy helyre billenjenek a dolgok. Nehéz menet lesz, mert a kezdetektől fogva így szoktattad és emiatt mélyen bele ivódott. Csak szakember segítségével kezd el, mielőtt nagyobb bajt okozol másoknak.Nincsen házi recept, kőkeményen fizetned kell hozzáértőnek, ha rendbe akarod hozni. Az viszont jó, hogy beismered hibádat.

2012. aug. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De nincs vele semmi baj. Ha ott vagyok meg lehet simogatni nem csinál balhét csak ugat, morog, meg bekíséri a vendéget (bár ezt mindig szokta).

köszi a választ!

És nem szeretném azt sem hogy bárki meg tudja simogatni.

2012. aug. 16. 19:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez csak rajtad múlik. Ha neked megfelel ez a viselkedés felőle, akkor jó de ha nem szeretnéd hogy ilyen legyen akkor rajtad múlik hogy változtass. Nekem is hasonlóan viselkedik a kutyám (bár nekem németjuhászom van) így ha jön valaki egyszerűen becsukom.
2012. aug. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha egyszerűen megtiltanád asz ugatást, morgást?

Amikor te megjelensz, onnantól a kutyának nincs több dolga. Ha nem hagyja abba, elzárod, kiteszed, stb.

2012. aug. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az udvaron csinàlja ezt.

Köszi a választ!

2012. aug. 16. 22:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez a kutyus sajnos nem a területét védi, hanem a szocializációjával van gond.

Én még a szüleimmel élek, de a két kutya, az enyém.

Kiskorukban a lehető legtöbb helyre vittem őket, idegenekhez, más kutyákhoz és nyugodtan ismerkedhettek.

Erre a szüleim azt mondták, hogy túl barátságosak lesznek...bár nekem nem is házőrző szerepet töltenek be, az mellékes.

Viszont főleg az egyik kutyám (puli-pumi keverék) keményen őriz, mindaddig, amíg ki nem megyek, onnantól csóva és barátkozás van és szerintem ez a logikus. Nem kell elzárni, megkötni(?), bár az is igaz, hogy csak kizárólag ilyenek, ha ÉN vagyok ott, ha a családból más, akkor nem ilyenek, folyamatosan ugatnak, ugrálnak, mintha nem is az enyémek lennének, és sajnos amiatt mert nem falkavezérek, nem nevelték őket, hiányzott a következetesség, tehát sok probléma felmerült, hiába figyelmeztettem őket előre, persze mostmár a kutya a hibás...


Nemrég volt nálam ideiglenesben egy német juhász keverék szuka, gyepiről hoztam ki, akkor nem nyilvánult meg az igazi jelleme.

Hazahoztam, majdnem megölte a macskámat, nekiugrott a kutyáimnak és idegenekkel tényleg agresszív volt, tehát veszélyt jelentett, tipikusan kertvégi láncos kutya...pedig 1 éves volt...még a tányért sem ismerte, eleinte csak földről evett.

2-3 hét után macskával aludt, játszott az én kutyáimmal és szerette az embereket. Ehhez az kellett, hogy sokat járjon emberek közé, kutyákkal ismerkedhessen, és tudja a korlátait.

Jó, nyilván ő nem pincsi.

Viszont a pincsik nagy részénél (szaporított) sajnos előfordul agresszió, mert nem foglalkoznak vele, hogy milyenek a szülők...


De az is igaz, hogy amíg TE nem változtatsz az álláspontodon, csinálhatsz akármit, a kutya sem fog változni, mert érzi, hogy mit akarsz igazán.


Sok szerencsét!

2012. aug. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi!!

Én is sok helyre vittem de egyszer egy kisfiú neki rúgta a foci labdát, azóta van ez.

2012. aug. 17. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!