Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudok választani a kedvenc...

Nem tudok választani a kedvenc kutyafajtáim közül, szerintetek melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Leonberger, Labrador retriever, Hovawart, Berni pásztor, Border Collie, Erdélyi kopó, Sarplaninai juhászkutya

Tehát ezek az én nagy kedvenceim, de nem tudok dönteni. Egyelőre elméleti kérdés, de majd ha elköltözöm... (Úgy gondoltam, hogy mindenképp kertes házban..)


2012. aug. 17. 01:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Juhászkutya
2012. aug. 17. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
border collie
2012. aug. 17. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

én az erdélyi kopót választanám,mert magyar fajta,megbízható,okos,nem beteges.(igaz,a többi is jó kutya,mindegyik tetszik)

ráadásul nem igazán divat kutya,tehát jó lenne támogatni.


de ami sokkal fontosabb h melyik kutyafajta illik a személyiségedhez és a környezetedhez.amúgy is,ha nincs meg a ház,akkor még van időd kitalálni.

2012. aug. 17. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én ezek közül a Labradort választanám,elég okos és szép is,vagy az Erdélyi kopót,bár nekem is nehéz választani,mert én a kínai kopaszkutyán kívül minden kutyafajtát elfogadnék:)
2012. aug. 17. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
29%
Mi lenne ha a lelenctől vinnél inkább egy árva kutyust? Keress rá, nagyon meg tudják hálálni, ha kihozod őket a szarból.
2012. aug. 17. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem is a környezeti adottságokat és a lehetőségeidet, tartsd szem előtt. Jó kutyák ezek mind, kérdés csak az, hogy te, melyik igényeit tudod jobban biztosítani.
2012. aug. 17. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Még annyit hozzátennék, hogy én eléggé vajlelkű vagyok, vagy hogyis mondjam, meg nem vagyok elég akaratos, szóval egy önfejűbb, makacs kutya esetén lehet, hogy én kerülnék pórázra a kutya helyett... Ezek közül melyik az, amelyik ennek ismeretében nem "illene" hozzám szerintetek?

Már volt egy leonbergim, teljesen beleszerettem, ezért arra gondoltam, hogy mindenképp lesz még egy (az előzőt a szüleim eladták három éves korában, sajnos még "kicsi" voltam akkor), de lehet, hogy nem jó ötlet, mert csak őt keresném az új kutyusban.


Nővérem már másodjára vitt haza menhelyi kutyát magukhoz, de mondja, hogy nagyon sok munka van benne, hogy "szocializálja" őket én meg kezdő kutyatartónak számítok (fogok számítani :D) és lehet, hogy kicsit meghaladná a képességeimet...


Egyébként köszi mindenkinek az eddigi válaszokat! :)

2012. aug. 17. 11:12
 8/11 anonim ***** válasza:

akkor a border colliet ne nagyon válaszd mert nagyon energikus,kicsit makacs kutya és nem biztos h hallgatna rád.

a többi fajta elég nyugodt,csak határozott fellépés kell.talán a kopóval annyiból nehezebb h sokat mozog ő is,de relatíve könnyen megnevelhető.

ezen az oldalon megnézheted a fajta tulajdonságokat:

[link]

2012. aug. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én a helyedben a berni pásztorkutyát választanám. :)
2012. aug. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, meg a linket is, nagyon hasznos!
2012. aug. 17. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!