Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik fajtánál...

Szerintetek melyik fajtánál harap meg több embert?

Figyelt kérdés
Én úgy vettem észre az ilyen csivava, yorkie, bichonok csak ezek nem tudnak halálos sebet ejteni
2012. aug. 17. 06:33
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
németjuhász okozza a legtöbb emberi sérülést, de ez nyilván azért is van mert sok van belőlük, ráadásul sokan nem foglalkoznak velük rendesen.
2012. aug. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem fajtafüggő, hanem nevelés kérdése. A kistestű kutyákat sokan nem nevelik, csak babusgatják és mindent megengednek nekik.
2012. aug. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Németjuhász, rottweiler. Persze azért, mert ezekből van a legtöbb és sok esetben nem hozzáértő gazdiknál.
2012. aug. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Német juhász, spániel, keverékek. Amelyik fajtából sok van azzal az esély is nagyobb, hogy valamelyik megharap.
2012. aug. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is egyértelműen a kistestűekre szavazok. Azért, mert őket nem nevelik (tisztelet a kivételnek). De mivel ők nem tudnak olyan súlyos sebet okozni, így nem tesznek az emberek bejelentést.


Amikor engem is megharapott egy havanese és vérzett, csak annyit kértem h mutassa meg az oltásit, h megvan-e a veszettség elleni. De eszembe se jutott h bejelentsem. De mondjuk ha egy nagytestű kutya tenné ugyanezt, valszeg akarva-akaratlanul is a kórházban kötnék ki.


Nagyságrendekkel több sérülést okoznak kistestű ebek, csak azokat senki sem tekinti veszélyesnek.

2012. aug. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tényleg nevelés kérdése, de nemrég olvastam egy tanulmányt mi szerint a legharapósabb a cocker spániel. De 2008-ban a tacskó és a csivava vezette a listát egy amerikai felmérés szerint (természetesen Amerikában).
2012. aug. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!