Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nincsen táblával kirakva,...

Ha nincsen táblával kirakva, hogy tilos kutyát vinni a parkba akkor ezzel lehet érvelni? (folyt. Lent)

Figyelt kérdés

Szóval a rendelet szerint tilos bevinni a kutyákat az itteni parkokba, viszont egyiknél sincs táblával jelezve ez..

akkor meg büntethetnek?? hisz nincs kirakva,hogy nem szabadna bevinni..

a neten meg kiolvas ennek utána,én is csak véletlenül akadtam rá,amúgy meg sokan viszik oda a kutyájukat..


2012. aug. 17. 11:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A törvény nem ismerése nem mentesít a betartása alól. Hiszen ha te nem tudod, hogy nem szabad embert ölni, akkor megteheted? Mert még nem olvastál utána?

Mindenhol vannak kijelölt kutyafuttatók, oda érdemes elvinni, és ott biztosan nem büntetnek meg.

2012. aug. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%

ha nincs tiltó tábla vidd be nyugodtan! és ha vergődnek érte akkor közöld nyugodtan akárkivel, h ha majd raknak ki táblát nem viszed be a kutyát! és ennyi!

nem ide illő téma de hasonlóan jártam egyszer! lent sétáltam a kutyával és kakilt. erre egy közterületes meg akart büntetni mert nem szedtem össze. és hát én közöltem vele, hogy ha majd raknak le kukákat és zacskókat amivel össze lehet szedni a kakit és ki lehet dobni akkor felszedem! mert ha felveszem a kakit és kidobom egy sima kukába akkor azért büntetnek meg mert veszélyes hulladéknak minősül. ezt szépen határozottan közöltem velük köpni nyelni nem tudtak éselmentek!

2012. aug. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

de a kutyafuttatók kicsik és messze van tőlünk..

illetve ha vannak bent akkor nem mehetünk be,mert azt mondják,hogy a kistestű kutyákat nem szeretik az enyémek stb,ezért be se mehetünk,meg mi sétálni akarunk nem csak egy helybe állni, mert ha mi állunk a kutyák is állnak,az meg nem nevezhető sétának!!az egyiknek tudunk labdát dobálni,ő mozog , de a másik nem játékos,és az nem lemozgatás ,hogy ott ül mellettünk..

a park 10 perc séta és jó nagy ,már ha körbe sétáljuk az 1 óra és közbe dobáljuk a labdát az egyiknek,a másik szépen sétál mellettünk :)

azt tudom,hogy a törvény nem ismerése nem mentesít,de viszont akkor tegyenek ki táblákat a bejárathoz,ha én turista lennék kutyával honnan tudjam,hogy nem lehet oda bevinni,hisz nincs kiírva!!!

szóval arra hivatkozhatnék,hogy nincs kint tábla és így nem tudtam,hogy nem lehet bevinni..

kistestű barátságos kutyáink vannak amúgy..

2012. aug. 17. 12:12
 4/15 A kérdező kommentje:

van 3 park

abból kettőnek 2 bejárata is van egyiken sincs tábla

a 3. parknál olyan tábla van,hogy csak pórázon közlekedhet a kutya,de oda lehet vinni,de a pórázon sétálás mellett sem lehet lefárasztani a szerencsétlen kutyát..nem hogy az egyik parkot kutya parkká tették volna,szerintem az lett volna a legjobb,de hát ez M.o..

2012. aug. 17. 12:16
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
Neked illik tisztában lenni a lakóhelyed kutyatartási rendeleteivel.
2012. aug. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
35%

Kedves második válaszoló! Te elég nagy bunkó lehetsz, ha nem szeded össze a kutyád piszkát! Én megetetném veled! Neked kell magaddal zacskót vinned, és gondoskodni arról, hogy a kutyaszar ne maradjon az úton!!!

Kedves kérdező. Akkor vidd be, de szerintem ne engedd szabadon, hanem pórázzal sétálj vele. Akkor mozog is, és talán nem kötnek bele.

2012. aug. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
nekem ugyan így van :/ van egy nagytestű kutyám, ki szoktam vinni a parkba. nem engedem el, mert tudom, hogy félnek tőle. egyszer engem is kizavart a közterületes, felszólítás is érkezett, amiben az volt, hogy póráz nélkül sétáltattam a kutyát. a barátnőmé volt elengedve, nem az enyém még is ezt kaptam. megmondtam a közterületesnek, hogy majd akkor nem viszem a kutyát a parkba, ha ki lesz téve egy tábla. azóta nem szólt semmit... :) és amúgy, én sem szedem össze a kakit.. itt nincs külön kuka erre. sőt, még rendes kuka sincs, nemhogy ilyen... szinte én sétáltatom egyedül itt a kutyát.. rajtam kívül pár ismerősöm, aki ritkán viszi el. (nem csodálom, elég gyakran lehet látni kóbor kutyákat) nyugodtan le lehet pontozni :))
2012. aug. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

én tisztában vagyok,hogy nem lehet bevinni a kutyát,mint írtam olvastam a rendeletben ,de csak véletlenül, szóval nem direkt erre kerestem rá, ha nem találtam volna rá véletlenül a mai napig is minden nap bevittem volna a kutyát, mert tábla az nincs kint!!


pórázon próbálj meg egy 1 éves kutyát lemozgatni jó?

mert lehetetlen...már próbáltuk!


ha nem is minden nap de 2 naponta biztos befogunk járni a parkba,van egy rész ami elhagyatott arra nem jár senki,ha meg jön egy közteres megmondom neki,hogy amíg nincs tábla addig befogom hozni!!

2012. aug. 17. 14:19
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem beviheted,de akkor amit a kutya ott hagy,azt neked Minimum fel kell szedned is kidobnod.
2012. aug. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
7es vagyok :) nekem is nagyobb mozgásigényű kutyám van. én azt csináltam, hogy vettem egy 8 méteres flexi pórázt. pórázon is van, de van mozgástere is :) de megértelek, természetesen egyszerűbb levinni a parkba dobálni a labdát és így lefárasztani.
2012. aug. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!