Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nálatok a póráz nélküli séta...

Nálatok a póráz nélküli séta hogy néz ki?

Figyelt kérdés
Tehát a kutya szabályosan láb mellet követ, vagy előremehet? Ezt nem mezőn, hanem utcán értem, emberek között.

2012. aug. 18. 12:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nálam sehogy mert utcán pórázon a helye a kutyának. Szűkebb helyeken magam elé engedem, mert szeretem látni a kutyát. Én ha elengedem akkor szaladgálhat és egy bizonyos távolságig előre mehet.
2012. aug. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én hagyom hogy menjen amerre akar persze ha a helyzet megkívánja magmhoz hívom
2012. aug. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
én csak mezőn engedem el a kutyámat... utcán nem igazán lenne szabad.. mármint én úgy tudom.. mert lehet, hogy félnek tőle a gyerekek, vagy ilyesmi.. meg nálam olyan volt, hogy kiengedtem a németjuhászom egy picit a kapu elé, mert beszélgettünk a szomszéddal.. erre meglátott egy macskát, és elkezdte kergetni.. alig tudtam visszahozni.. szóval ilyen veszélyek fennállnak, és te vagy érte a felelős..
2012. aug. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsém van, a négy kutyám közül csak egy ami nagyon mozgékony, akit nem igazán lehet elengedni. Állattartással, lovaskocsizással foglalkozom, és általában a kutyák is mindig jöttek velem. Valahogy a kezdetektől soha nem kötöttem meg őket, maximum csak ha nagyon csintalan állat, akkor kötöttem a szekér oldalához. alapjába véve követnek, van hogy le-lemaradoznak, de mindig utolérnek. Macskákat soha nem kergették meg még eddig. Nem olyan nagy város, nincsen nagy forgalom, ezért merem őket szabadon tartani, és követhetnek a munkába, legelőre, stb. Két pulim van, egy foxterrier, és egy német juhászkutya. a foxterrier sajnos nem engedhető szabadon, nagyon mozgékony. Kocsi oldalában viszont szépen eljön.
2012. aug. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Emberek között nem engedem el, mert felesleges. Úgyis láb mellet kellene jönnie, hogy ne zavarjon senkit. Ha pórázon van, akkor legalább a póráz végéig szabadon mozoghat. Amúgy ha csak úgy sétálunk az utcán (mert nálunk nem nagyon járnak emberek) akkor mászkálhat amerre akar. Lábnál követés az a gyakorlatozás idejére való, sétánál teljesen feleslegesnek tartom.
2012. aug. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Fú, hát az enyémen ma volt póráz. Azt hiszem idén ez volt a 3. alkalom :D

Pest külvárosában élünk, soha nem teszek rá se nyakörvet, se pórázt. Sétálunk házak között, kutyák között, emberek között. A legnagyobb távolság kb. 15-20 méter, ennél messzebb soha nem megy. Általában előttem megy, nem szeretem, ha nem látom, úgyhogy én szoktam magam elé küldeni.


Amikor ma rajta volt a póráz a belvárosban, magam is meglepődtem, mert magától folyamatosan láb mellett jött.

2012. aug. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Irigyellek utolsó... Jó helyen lakhatsz ahol se bunkó emberek, se harapós kutyák nincsenek. Arról már nem is beszélve, hogy egyik kutya sem tökéletes, bármi történhet. Sőt, van még valami olyasmi, is hogy törvény...
2012. aug. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Figyi, ez egy nagyon nyugis környék. Biztos vannak harapós kutyák, de a gazdik többsége van annyira intelligens, hogy pórázon tartja a kutyáját, ha szükséges. Egy labrador van, aki valami miatt pikkel az enyémre. Ha látjuk őket jönni, akkor nagy ívben kikerüljük egymást.

Még soha egy ember sem szólt, hogy miért nincs pórázon. Jól nevelt, szófogadó, és jól szocializált. Errefelé az embereknek természetes, hogy sok kutya van, és békésen élnek egymás mellett.


Én meg állandóan azt lesem, hogy mikor találok egy kóbor kutyát, akit menthetek, de 6 év alatt egyet sem láttam a környéken. Illetve 1 volt, de őt is hamar befogadta egy család a másik kutyusuk mellé.

Rendőrök is mennek egy kört majdnem minden nap, szóval ez tényleg jó környék.

2012. aug. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hiába jólnevelt a kutyád, a legjobb kutya is hibázhat. Én biztos nem kockáztatnék a helyedben, dehát te tudod. Hogy még egy nyakörv sincs rajta, az azért szerintem túlzás, hisz ez a szabály és még akkor is be kéne tartani valamennyire ha feltételeket nem biztosítanak hozzá (bár el tudom képzelni, hogy ilyen tökéletes környéken kutyafuttató is van, de pl nálunk az sincs, és mégis megkötön a kutyát néha)... Lehet szerencsés vagy hogy nem támadnak meg minden héten kiszökött kutyák (kóbor az nálunk sincs), szólnak rád az emberek, vagy dobnak rád petárdát mint itt, de elég egy eset is a bajhoz...
2012. aug. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem hangzik túl jól, de szerintem ennyi kockázat belefér... Egyszer ijedt meg nagyon a kutyám egy lótól, és nem elfutott, hanem hozzám szaladt.

Viszont szilveszterkor rá szoktam tenni :)

2012. aug. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!