Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tartsunk labradort?

Tartsunk labradort?

Figyelt kérdés
Fiatal, kutyátlan házaspár vagyunk, 2 kicsi gyerkőccel (4 és 2). Nagyon kedves ismerősöm labradorokat tart, született egy foghibás kiskutyája, odaajándékozná nekünk. Bizonytalan vagyok, bevállajuk e. mennyi időt igényel naponta? Ti bevállanátok kertes házba, falun?
2012. aug. 18. 15:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem az befolyásolja a kutyatartást, h van-e kertetek vagy sem... Egy kutya annyi foglalkozást igényel mint egy 3-4 éves gyerek. Ha van időtök egy harmadik gyerekre akit ugyanúgy tanítani kell, foglalkozni vele stb. mint egy gyerekkel. Az h van egy kertetek az csak megkönnyíti a helyzetet, h nincs időhöz kötve, mert a kutya akkor végzi el a dolgát amikor akarja... ám egy kutya sem fogja azt mondani h "de jó itt egy hatalmas kert, 50x körbefutom és lemozgatom magam". Tehát egy kertben tartott kutyának is szüksége van a napi kerten kívüli sétára, foglalkozásra, külső ingerekre, szocializációra, más kutyákkal való kapcsolatra.

Ha erre van időtök, energiátok akkor vállaljátok be. Ha nincs, akkor ne hazudjatok magatoknak és ne vállaljatok be egy élőlényt akinek nem tudjátok kielégíteni az igényeit csak azért mert cuki, csak azért mert ingyen van, csak azért mert kell egy kutya.

A kutyatartás - ha azt igényesen csináljuk - akkor életforma. Ám az a jó hír, h nem kötelező kutyát tartani. Ám ha bevállalja az ember, akkor azt tegye úgy h ezekkel tisztában van és felelősséggel dönt emellett az életforma mellett. Hisz 12-15 évre veszünk magunk mellé egy társat, családtagot.

2012. aug. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is két gyerekem van, 8 és 5 évesek,akkor vállaltam a kutyát, amikor magammal megegyeztem, hogy belefér az időmbe, mert gyerekkoromban volt kutyusunk és tudom,hogy mennyi időt,energiát igényel. Kertesben lakunk mi is, így nincs fix időpont a sétára, heti kb 5x viszem ki, de olyankor autóba ülünk és elmegyünk erdőbe, kutyafuttatohoz, topartra vagy mezőre másfél órát. Hétvégente kirándulás vagy túrázás.és néha a gyerekek nyugosek,nincs kedvük hozza,itthon lenne tennivalom vagy fáradt vagyok és megis menni kell,szóval tényleg van egy harmadik gyerekem.sőt, kulonorara is hordani fogom, mint a másik kettőt, mert Agilityzni fog hetente 2x.


Megvallom,nehezebb a két gyerek mellett,mint gondoltam de rengeteg örömöt ad, nekem is, a gyerekeknek is. Fárasztó, de nekünk jót tett, kimozditja az egész családot, ha akarjuk, ha nem, ma pl 3orat sétáltunk erdőben délelőtt, ha nincs a kutya, akkor én takarítottak volna, a gyerekek meg tv vagy számítógép.


Nektek kell tudni,hogy van-e ennyi időtők, tényleg erre akarjátok-e szánni, van-e energiátok rá , illetve anyagilag belefér-e, mert az is megterhelő,ha rendesen akarod ellátni.

2012. aug. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!