Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindenfajta kutyát naponta 2x...

Mindenfajta kutyát naponta 2x kell sétáltatni?

Figyelt kérdés
Szeretnék kutyát, de nem vagyok benne biztos, hogy a szomszédokhoz hasonlóan fel tudnék kelni hajnalok hajnalán kutyátsétáltatni.. van e olyan fajta, aminek elegendő napi egy hosszabb út?
2012. aug. 18. 22:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Te kibírnád ha 24 óránként csak egyszer könnyíthetnél magadon?
2012. aug. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
97%

Attól függ, hogy milyen lakásban/házban éltek!

Kert nélküli lakásból MINIMUM 3-SZOR le kell vinni sétálni, dolgát végezni a kutyát, kölyökként akár 2 óránként is, hiszen ekkor tanulja a szobatisztaságot!

Kertes házban tartott kutyáknak is szükségük van a sétára, új szagokra és ingerekre, a gazdival való közös akcióra, más kutyákkal való játékra. Ez elegendő napi egy alkalommal, kb. 2 órán át

2012. aug. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Ha nem ragaszkodsz ahhoz, hogy szobatiszta legyen a kutya, akkor ne kelj fel!

Amúgy a napi kétszeri séta csak a minimum! A kölyökkutyákat naponta ettől is többször le kell vinni, a vadászkutyáknál meg nem elég csak sétáltatni, hanem jól le kell fárasztani, futtatni kell!

2012. aug. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Még keveset is írtál, kérdező! Minimum háromszor kellene levinni a lakásban tartott állatot. De kétszer mindenképpen. Kora reggel, és késő délután, kora este. Pluszba, ha olyan típusú kutyád van, ami mozgásigénnyel rendelkezik, akkor az egészségügyi sétán kívül még bő két órát futtatni, fárasztani kell. Úgy vállalj állatot, hogy tizenahány évig gondját tudod viselni, áldozatot hozol, hogy reggel leviszed
2012. aug. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Én a kutyámat két naponta szoktam sétálni,de akkor jó nagyot sétálunk plusz kertes házunk van szóval szerintem elég neki.
2012. aug. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kertes házban élek.:) úgy se elég naponta mondjuk három óra futtatás, sétáltatás? Elég nagy a kert.
2012. aug. 18. 22:21
 7/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
96%
3 óra séta, futás elég, ha póráz nélkül is van lehetősége szaladgálni, kutyákkal játszani...és a szellemi fárasztás is fontos
2012. aug. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az más. Így elég szerintem.
2012. aug. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
96%

Kertes ház az más. Ott el tudja végezni a dolgát, így már ok.

Viszont az, hogy mennyit mozgatod és elég-e neki, függ a kutya fajtájától, vagy ha keverék, akkor milyen jegyeket hordoz magában.

Van olyan kutyafajta, amelyik még ennyi mozgatást sem igényel, amit írtál, de olyan is van, amelyik 3 óra séta/játék után pihen fél órát, utána úgy pörög újra, mint egy duracell nyuszi.

2012. aug. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
94%
Kerti kutyának bőven elég napi 1 séta, de foglalkozni ugyanúgy kell vele, nem elég kiengedni a kertbe!
2012. aug. 19. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!