Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 4 hónapos Border...

Van egy 4 hónapos Border Collie kölyök kutyám. Ezeket már tudja:Ide, ül, fekszik, lábhoz, pacsi, forog, gurul, "döglött kutya", lábkeresztezés, pitizés, ugat, kerül és a maradot de azt még nem tökéletesen. Milyen trükköket tudnék még neki tanítani?

Figyelt kérdés
2012. aug. 19. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Apportírozni tud? Visszahozni például a játékát, pórázát, stb. Tegnap láttam egy képzett border colliet az is hozta a pórázát, meg kulcscsomót, mindent, amit a gazda kért. Az is jó dolog, ha például meg tudja különböztetni a játékait. Hozd ide a kacsát, vagy hozd ide a labdát! Leteszel neki teszem azt 5 játékot, és azok közül hozatsz el vele valamit. Jó dolog, használnia kell az agyát hozzá. Esetleg kisebb ugrásokat tud már?
2012. aug. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen.Járok vele agilityzni meg frizbizni de még csak nagyon alap szinten.Apportírozni meg tanítom de nem igazán akar menni a dolog,mindig elfut a labdával.
2012. aug. 19. 12:16
 3/6 anonim ***** válasza:
ajánlanám a 101 kutyatrükk c. könyvet!
2012. aug. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
101 kutyatrükköt én is csak ajánlani tudom :) Libri-ben lehet kapni, azt hiszem.
2012. aug. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

101 kutyatrükk, zseniális :) asszem már a neten is fent van.

egy jó tanács: tudom, hogy nagyon nagyon okosak, és egész kicsi koruktól fogva terhelhetők, jobban, mint egy másik fajta, és nagy a csábítás, de ne vidd túlzásba. játssz vele, tökéletesítsétek az eddigi trükköket, nem kell "agyonnyomni" a kutyát. 4 hónaposan még nagyon kölyök, ne taníts neki összevissza mindent, inkább várd meg, amíg egy dolog tökéletes lesz és csak utána a többit.

amit ennyi idősen tudnia kell (ül, fekszik, esetleg áll-on kívül): legyen behívható, de az tökéletesen! most még könnyű játékosan, kedveskedve rávenni, ne cseszd el úgy, mint mások (köztük egy kicsit én is: első kutya, féltettem mindig, ha kicsit kevésbé féltem és többet engedem el egész kicsinek, később könnyebb dolgom lett volna).

a másik a helybenmaradás, ezzel sem kell agyonnyomni, de szép lassan tökéletesítsd, életet menthetsz ezzel az egyszerű gyakorlattal...

(amúgy, a pitizéshez szerintem még kicsi - én várnék vele, hogy ne legyen semmi baja a gerincének. biztos, ami biztos.)

2012. aug. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ja, és ha megengeded, még két könyvet ajánlanék: korom gábor: neked ugatok és vámosi-nagy nóra: klikk! - ez utóbbi a trükkök, apport miatt is, már ha nem idegenkedsz a klikkerezéstől.
2012. aug. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!